НТА > НОВИНИ > У Львові оселилися лосі, яких занесли до Червоної книги України

У Львові оселилися лосі, яких занесли до Червоної книги України

981

У Львові в заповідному об’єкті «Торфовища Білогорщі» живуть лосі. У Facebook-групі ландшафтного заказника відео, на якому видно двох тварин, опублікував львів’янин, який мешкає неподалік.

Ще раніше у коментарі NTA  зоолог Орест Залипський розповідав, що  “візити” диких тварин до міста – це європейське нормальне явище. Наприклад, ще раніше лося бачили Левандівці. На думку фахівця, тварина могла зайти у місто через ліс. Також  у Львові можна зустріти ще й козуль та зайців.

“У нас на “Знесінні” ходять спокійно по парку лиси, бігають зайці і ніхто не кричить: “Вау”. Це нормальне явище . В Європі лиси ходять містами, а в Нью-Йорку купаються у центральному фонтані. У нас люди не привчені до такої природньої етики”, – додав він.

А як написало  Тvoemisto із посиланням на старшого наукового співробітника інституту екології Карпат Тараса Башту, переважно лосі живуть на Поліссі. А декілька десятків років тому значна популяція була й поблизу Львова, згодом їх стали помічати все менше.

«Років 50 тому їх було більше у районі Львова і південніше. На Білогорщі вони навряд чи будуть цілий рік. Ця територія – радше місце відпочинку, там вони знаходять корм, ховаються в лісі», – розповів Тарас Башта.

За його словами, лосі можуть долати далекі відстані, їх і в Карпатах бачили. Цілком можливо, що вони звідкись прийшли, можливо, пройшли вздовж Розточчя, з польської частини або з Полісся на Південь.

Він додав, що переважно ці тварини на зиму групуються у стадо, перезимовують у заболочених, віддалених місцях, живляться галуззям.

До речі, на Білогорщі є десятки особливих видів тварин і птахів, зокрема, кажани, сови, дятли. Вони селяться в дубових лісах заказника.

Ще 2017-го року лосів занесли до Червоної книги України. Полювати на них заборонено. Раніше у Львові вже зустрічали лосів серед міської забудови. Зокрема, 2019-го року мешканці вулиці Луцької виявили пораненого лося на своєму подвір’ї. А 2013-го лося помітили у районі вулиці Варшавської.

Торфовище Білогорща – ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у Залізничному районі міста Львова, на північних околицях мікрорайонів Білогорща і Левандівка, на землях Львівської міської ради та (частково) Зимноводівської сільської ради.

Площа – 92 га. Свій нинішній статус отримав за рішенням сесії Львівської облради в жовтні 2019-го року.

Заказник створений з метою збереження унікальних торфово-болотних природних комплексів у верхів’ях Білогірського потоку (права притока річки Зимна Вода) з найглибшим у регіоні заляганням покладів торфу. Через територію заказника проходить головний європейський вододіл.

Нагадаємо, що на вулицях Львова часто можна зустріти безпритульних кішок чи собак, до яких містяни уже давно звикли. Проте часом гостями міста стають і дикі тварини.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі