НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові польський хірург прооперував дітей зі складними випадками сколіозу

У Львові польський хірург прооперував дітей зі складними випадками сколіозу

446

У Львові польський професор  хірург Кшиштоф Колтовські разом із медиками дитячої лікарні на Орлика безкоштовно прооперував підлітків із складними випадками сколіозу.

Два дні команда медиків усувала нейроортопедичні патології хребта – про це йдеться у програмі «Формула здоров’я» на  телеканалі NTA (щосуботи о 19:00)

Чим небезпечний сколіоз

Через сколіоз зупиняється ріст дитини

Серед тих, кому вирівняли спину, – 12-річний Маркіян. Зараз він відновлюється після втручання.

Його мама Світлана Хандій розповідає – у сина проблеми із хребтом з народження. Він син скаржився на біль у спині, а також перестав рости: «У нього генетичне захворювання і воно впливає на хребет. Ми лікувалися в інших лікарнях, потім ми дізналися, що тут приїжджає з Польщі лікар, тож звернулися сюди.  Через карантин довелось чекати півтора року. Зараз прооперували, малий вже прийшов до тями, ми дуже задоволені. Бо його вже почало «кривити» та з’являвся горб  на спині».  

Маркіян не міг сидіти та ходити без відчуття болю, а все через доброякісний утвір, який з’явився поруч із хребтом.

«Він звернувся до мене певно 4 роки тому. У нього є доброякісна пухлина, яка знаходиться близько біля хребта, що й спричинила викривлення. Ми за ним спостерігали весь цей час, робили контрольні МРТ. Пухлина не збільшувалася, але змінювався кут сколіозу. І останнім часом наростали болі у спині.  Під час операції нам вдалося зробити більше, ніж те, що ми запланували», – розповідає дитячий нейрохірург Тарас Микитин.

Нерівний хребет тисне на інші органи

Інтернаціональна команда медиків здійснила ще два оперативні втручання дітям з складною нейроортопедичною патологією хребта. Такі втручання в Україні майже не роблять. Кожна операція тривала близько 4 годин.

 

Лікарі кажуть, усунути вади хребта необхідно, адже нерівна спина тисне на інші органи і може привести до серйозних ускладнень серцево-судинної та травної систем, а також органів дихання.

«Коли змінюється кут хребта – змінюється і серце. У нас є під тиском також і легеня. Чи дорослі чи діти, коли є сколіоз, мають проблеми із диханнями, у них є порушення ритму серця. Перш за все – вони відчувають дискомфорт та болі»,пояснює Тарас Микитин.

Усі прооперовані пацієнти не можуть займатись спортом щонайменше пів року, тож на них чекає реабілітація. Фізичний терапевт Сергій Худа каже: оскільки операція була складною, то з реабілітацію буде значно простіше: «Насамперед пацієнта потрібно посадити, вертикалізувати, щоб не було ніякого болю. Така реабілітація починається з 2-3 дня в залежності від больового синдрому. Звичайно діти переносять її дуже легко. Ці основні завдання – це 70% реабілітації. У подальшому реабілітація передбачає тільки ходьбу.  Перших пів року спорт заборонений. Тоді ця вся металоконструкція має ніби «забетонуватися».

Ознаки сколіозу

Неправильна постава – «перший дзвінок»

За два плідні дні встигли проконсультувати ще 40 діток з різних куточків України, кількох із них прооперують під час наступного візиту професора Кшиштофа Колтовські. Інколи сколіоз можна вилікувати лиш за допомогою фізичної реабілітації.

Медики радять батькам звертатися до фахівців, як тільки помітять у своїх дітей неправильну поставу чи початок деформації хребта.

Віра Лабич   

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі