НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Львові усміхається Богородиця. Що відомо про чудотворну ікону з Вифлеєма

У Львові усміхається Богородиця. Що відомо про чудотворну ікону з Вифлеєма

Чудотворна та єдина ікона, де Богородиця усміхається. І зараз її можна побачити в соборі св. Юра

4084

Нещодавно з нагоди початку різдвяного посту в собор святого Юра у Львові привезли копію чудотворної ікони з Вифлеєма. Образ є унікальним, оскільки єдиний, на якому Богородиця усміхається.

Про те, чим ікона особлива, у коментарі NTA розповів настоятель собору святого Юра отець Роман Кравчик.

Отець розповідає, що кожна ікона має свою історію:

“Чудотворними їх називають, тому що від них діялися чуда. А чуда стаються завдяки вірі через молитву”, – каже отець Роман Кравчик.

Чудотворна ікона зі Святої Землі

Роман Кравчик розповідає, що цілий світ їде поклонитися до ікони, яка виставлена у Вифлеємі, поблизу спуску в печеру, де народився Христос.

“Її називають іконою Утішителькою, бо вона є завжди усміхнена. Від неї діється багато чуд, вона зараз виставлена у соборі Юра”, – пояснює він.

Ікона – утішителька родин

Ікону з Вифлеєма в собор святого Юра привіз отець Роман Кравчик. Намальована вона у 2018 році. За його словами, з цією іконою пов’язана цікава історія. Якось до собора святого Юра почав приходити старший чоловік, віком близько 70-ти років. Отець запитав його: «Вам подобається ця ікона?». На це чоловік відповів:

«Я багато молився, але чомусь саме ця ікона наштовхнула на спогади юнацьких років. Сам я з Тернопільщині, але вчився у Львові. Мама завжди просила, щоб я приїхав і допоміг по господарству. Але я нехтував мамою, не хотів допомагати, спішив усюди, але тільки не до мами. Чомусь мені пригадалися юнацькі роки саме перед цією іконою. Я стою, згадую і плачу, чому так чинив. Я перед іконою перепрошую свою покійну маму. Інша ікона мене на це не надихнула, тільки Вифлеємська».

Настоятель собору святого Юра зауважив, що Вифлеємська ікона є «утішителькою родин», яка допомагає кожній мамі з дітьми.

«Де мама не може сама впоратися з дітьми, то молитва до Вифлеємської ікони допомагає мамі знайти розв’язку, поставити на правильний шлях сина і доньку», – каже отець.

Упродовж різдвяного посту в cоборі щодня служитиметься Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою Вифлеємської Матері Божої:

  • понеділок – субота ― після Божественних Літургій о 10-ій годині
  • неділя ― після Божественної Літургії об 11-ій годині

Перебуватиме ікона в соборі до 6 січня.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
27
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
2
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі