НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Литві визначили, що може прискорити членство України в НАТО

У Литві визначили, що може прискорити членство України в НАТО

До НАТО також можуть приєднатися скандинавські країни Швеція та Фінляндія

419

Спікерка Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен заявила, що агресивні дії Росії можуть прискорити процес членства України в НАТО

Про це повідомила ТСН.

«Не можу виключити, що шлях, який обрала Російська Федерація, її агресивні кроки в середньостроковій перспективі можуть мати зворотний бажанням Росії ефект, що прискорить процес членства України або інших країн, як у випадку Швеції та Фінляндії», – сказала вона.

За словами спікерки, членство в НАТО залежить від багатьох обставин.

«Обіцянка Україні від НАТО 2008-го року на Бухарестському саміті, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу, залишається в силі. Вона все ще діє. Це дуже важливо. І, звичайно, це право, за яке Україна бореться досі. Членство в НАТО, звісно, залежить від багатьох обставин», – сказала вона.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін та очільник Китаю Сі Цзіньпін зробили спільну заяву за підсумками зустрічі у Пекіні. Вони, зокрема, виступили проти розширення НАТО та звинуватили Альянс у «роздмухуванні конфронтації».

Раніше у черговій заяві керівник МЗС РФ Сергій Лавров натякнув, що під час вступу до Альянсу всі країни НАТО стануть на захист України, а це абсолютно не влаштовує Росію.

Президент Чехії Мілош Земан виступив проти відправлення військовослужбовців НАТО в Україну, бо вона не входить до Альянсу. У МЗС України назвали це черговою спробою підірвати відносини між країнами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі