НТА > НОВИНИ > Новини світу > У МАГАТЕ відреагували на політ російських ракет над атомними станціями

У МАГАТЕ відреагували на політ російських ракет над атомними станціями

378

Генеральний директор Міжнародного органу з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гросі після візиту в Україну розповів про ситуацію щодо безпеки та гарантій ядерних об’єктів, а також діяльності з радіоактивними джерелами в Україні. 

Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ

Зазначається, що МАГАТЕ відгукнулася на запит України про допомогу після початкових висновків експертних місій в Україні.

Зокрема відомо, що 16 квітня 2022 року місцеве відеоспостереження зафіксувало політ ракети, яка летіла безпосередньо над Южно-Українською АЕС. 

«МАГАТЕ розглядає це питання надзвичайно серйозним. Якби така ракета збила з ладу, вона могла б серйозно вплинути на фізичну цілісність АЕС, що потенційно могло призвести до ядерної аварії», – сказав генеральний директор Гроссі.

Також відомо, що на майданчику Чорнобильської АЕС відновили безперервність даних щодо ядерної ситуації на майданчику. Крім того, фахівці МАГАТЕ модернізували системи автоматичного моніторингу, встановлені на майданчику, та розгорнули нові канали передачі на основі супутникових технологій. Віддалена передача даних частково відновлена, проте необхідні додаткові роботи по об’єкту. На інших АЕС в Україні віддалені дані передаються до штаб-квартири МАГАТЕ.

«Що стосується 15-ти робочих реакторів країни на чотирьох АЕС, Україна заявила, що наразі до мережі підключено сім, у тому числі два на підконтрольній Росії Запорізькій АЕС, два на Рівненській АЕС, два на Південно-Українській АЕС та один на Хмельницькій. АЕС. Інші вісім реакторів зупиняються на регулярне технічне обслуговування або утримуються в резерві. Системи безпеки на чотирьох АЕС залишаються функціонуючими, і вони також продовжують працювати за межами майданчика», – зазначив Гроссі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі