НТА > НОВИНИ > Новини науки > У Мексиці лазерним сканером виявили приховані комплекси древніх цивілізацій

У Мексиці лазерним сканером виявили приховані комплекси древніх цивілізацій

108

Науковці за допомогою лазерної технології LiDAR виявили на півдні Мексики 478 прямокутних і квадратних залишків споруд древніх цивілізацій, датованих 1050-400 роками до нашої ери.

Про це повідомляє наукове видання Science News.

Виявлені комплекси розташовані на великій території, яка охоплює регіон проживання древніх цивілізацій ольмеків і майя.

Споруди мають схожі з тими, що розташовані в місті ольмеків – Сан-Лоренцо, пік розквіту якого припав на період між 1400 і 1100 роками до нашої ери.

Дані лазерного сканування також показали, що в Сан-Лоренцо основою архітектурного дизайну був прямокутний простір – споруди великі по горизонталі, але невисокі. Такий стиль будівництва згодом поширився в інші регіони Центральної Америки.

Цей формат було поширено після занепаду Сан-Лоренцо в інших регіонах.

3400 років тому і приблизно протягом наступних двох тисячоліть ці цивілізації будували церемоніальні центри на основі загального плану. Цей план був заснований на уявленнях про космос, календарі і, можливо, віруваннях про Всесвіт.

Комплекси включали прямокутні або квадратні площі, оточені 20-ма курганами. Це число, ймовірно, являло собою базову одиницю мезоамериканських календарів, які використовувалися для ритуалів. Деякі центри були побудовані вздовж осі схід-захід, що координувалися зі сходом сонця в ритуально важливі дні року.

Що відомо про цивілізації ольмеки і майя

Ольмеки – один зі стародавніх народів Центральної Америки, які мешкали на території сучасної Мексики в доколумбову епоху. Перша відома цивілізація Центральної Америки, що досягла розквіту між 1250 і 400 роками до н.е. Припускається, що елементи культури ольмеків могли бути запозичені майже всіма наступними цивілізаціями регіону. Першою стародавньою столицею ольмекської цивілізації вважається місто Сан-Лоренсо-Теночтітлан (1200-900 рр. до н.е.)

Майя – одна з цивілізацій Месоамерики, що відома своєю розвиненою писемністю, досягненнями в мистецтві, астрономії та архітектурі. Цивілізація майя почала формуватися у докласичну добу (1999 до н.е. – 250 н.е.), досягла розквіту в класичний період (250-900) і продовжувала існувати в гірській Гватемалі та на Юкатані аж до прибуття конкістадорів. Вони будували великі кам’яні міста, більшість з яких було залишено ще до прибуття європейців.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі