НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Міноборони пояснили, хто зможе уникнути призову до армії з 2024-го року

У Міноборони пояснили, хто зможе уникнути призову до армії з 2024-го року

На першому етапі нової моделі призов іще збережеться, проте альтернативою введуть короткострокову інтенсивну військову підготовку

353

У Міністерстві оборони України повідомили, що з 1-го січня 2024-го року вони планують повністю замінити військовий призов на короткотривалу інтенсивну підготовку.

Про це повідомив офіційний сайт Міністерства оборони України. Це, за словами міністра Олексія Резнікова, відбудеться з поступовим збільшенням обсягів залучених і підтримкою їхніх навичок шляхом періодичних тренувань і зборів.

«Це завдання – на 4 роки. Зараз українська армія складається з трьох основних категорій осіб. По-перше, це професійні кадрові військові, офіцери та сержанти, які отримали фахову освіту. По-друге, це контрактники, які служать від 6 місяців до кількох років. А також юнаки, призвані на строкову службу. Ці люди мають різну підготовку, різну мотивацію, різне бачення того, чим є армія в їхньому житті», – пояснив Резніков.

Він також зазначив, що міністерство підготувало бачення моделі, на першому етапі якої призов зберігається, проте альтернативою вводиться короткострокова (3-4 місяці) інтенсивна військова підготовка.

«Пройшовши таку підготовку, молоді люди не потраплятимуть під призов. Натомість вони отримають базові військові навички. З 1-го січня 2024-го року ми плануємо повністю замінити призов на короткотривалу інтенсивну підготовку, поступово збільшуючи обсяги залучених і підтримуючи їхні навички шляхом періодичних тренувань та зборів», – наголосив міністр оборони.

Для реалізації таких кроків уряд найближчим часом запропонує пакет необхідних законопроєктів і підзаконних актів.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 1-го лютого підписав указ про перехід армії на професійну основу: чисельність ЗСУ збільшать упродовж наступних трьох років на 100 тисяч осіб. Підписання документа відбулося під час виступу керівника держави у Верховній Раді.

Останнім часом процес підтримки України на тлі можливої російської агресії триває щоденно. Військові експерти стверджують, що такої кількості озброєння в нашій армії за часів Незалежності ще не бачили.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"