НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Молдові ввели надзвичайний стан після погроз від «Газпрому»

У Молдові ввели надзвичайний стан після погроз від «Газпрому»

Російська компанія попередила Молдову про припинення постачання газу з 20-го січня

221

Парламент Молдови ввів надзвичайний стан після погроз російського «Газпрому» про припинення постачань газу. Надзвичайний стан у сфері енергетики діятиме протягом двох місяців.

Про це повідомив молдовський сайт Newsmaker. За введення надзвичайного стану проголосували 58 депутатів, цей режим діятиме впродовж 60-ти днів.

Як заявила прем’єрка Наталія Гаврилиця, введення надзвичайного стану дозволить оперативно ухвалювати рішення для забезпечення газом населення, в тому числі в обхід законодавчих норм. За її словами, цей режим дозволить оптимізувати споживання газу.

Раніше російський «Газпром» попередив Молдову про припинення постачання газу з 20-го січня, якщо вона не сплатить за постачання, яку здійснили до цього. Кишинів має виплатити 63 мільйони доларів за першу половину січня, але поки що не вистачає 25-ти мільйонів доларів.

Передбачається, що після введення надзвичайного стану влада дасть відтермінування на оплату ПДВ для «Молдовагазу», а також виплатить в аванс компенсації населенню за січень, лютий і березень.

Нагадаємо, що схожа ситуація виникала в листопаді 2021-го року, тоді Молдові довелося терміново погашати борги перед «Газпромом» у розмірі 80 мільйонів доларів.

Із 1-го жовтня 2021-го року вступив у силу контракт між Угорщиною та Росією на транспортування газу в обсязі 4,5 мільярда кубометрів на рік, згідно з яким природний газ до Угорщини поставлятимуть через «Турецький потік». Тому «Газпром» зупинив транзит газу територією України на Угорщину. Згодом цю проблему вдалося частково виправити.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі