НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У МОЗ пояснили, чи загрожує Україні новий штам коронавірусу «Кракен»

У МОЗ пояснили, чи загрожує Україні новий штам коронавірусу «Кракен»

Зараз в Україні є в наявності близько 8-ми мільйонів доз вакцини трьох типів

538

Новий штам коронавірусу XBB.1.5 продовжує активно поширюватися світом. Водночас в Україні наразі не зафіксували жодного випадку зараження.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України. Вперше «Кракен» виявили в жовтні 2022-го року в США.

Наразі він посідає друге місце після оригінального підтипу «Омікрон», або ж 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування в країні.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам вже виявили у 29-ти країнах світу.

«Станом на початок січня нового штаму ХВВ.1.5 в Україні не виявлено, а ситуація з перебігом коронавірусу контрольована. Центр громадського здоровʼя на постійній основі здійснює молекулярний епідемічний нагляд за SARS-CoV2, з початку такого нагляду вже зробили 928 секвенувань», – зазначили в міністерстві.

Як і раніше, головним засобом вберегти себе від важкого перебігу захворювання, є вакцинація. В Міністерстві охорони здоров’я України закликають зробити необхідне щеплення проти захворювання.

«Зараз в Україні є близько 8-ми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac», – заявив заступник голови міністерства Ігор Кузін.

Курс вакцинації включає одну дозу Johnson & Johnson, або ж дві дози іншої вакцини. Аби продовжити захист, необхідно робити бустерну вакцину:

  • першу – через 5 місяців;
  • другу – через 4 місяці.

«З початку кампанії з вакцинації 15,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Близько 12,4 мільйона не отримали першого бустера, тобто не мають повноцінного захисту», – додали в міністерстві.

Нагадаємо, наприкінці грудня Ігор Кузін заявляв, що в Україні збільшилася кількість випадків госпіталізації хворих на коронавірус.

У суботу, 14-го січня, Китай повідомив про майже 60 000 смертей за місяць серед хворих на ковід.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі