НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У МОЗ пояснили, хто зможе отримати цифровий Covid-сертифіката про одужання

У МОЗ пояснили, хто зможе отримати цифровий Covid-сертифіката про одужання

232

Цифровий COVID-сертифікат про одужання зможуть отримати тільки ті українці, які захворіють на Covid-19 з 8 листопада 2021 року, тобто з дня, коли заплановий запуск сертифікату.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

«З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину», – йдеться у повідомленні.

Водночас у МОЗ зауважили, що сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі.

«Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році», – зазначають у пресслужбі.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  • внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу. Перелік країн дивіться тут.

«Важливо пам’ятати, якщо ви перехворіли, то безпечно вакцинуватися можна на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР», – застерігають у МОЗ.

Нагадаємо, що за добу 4 листопада в Україні зафіксовано 26 488 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Сталося 696 летальних випадків.

Читайте також “Як Covid-19 вплинув на тривалість життя українців. Дослідження”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі