НТА > НОВИНИ > Суспільство > У МВС підрахували, скільки років потрібно для повного розмінування України

У МВС підрахували, скільки років потрібно для повного розмінування України

Іноземні фахівці з розмінування вже прибули в Україну, з наступного тижня вони розпочнуть роботу у різних регіонах країни

243

Від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну вже знешкодили майже 114 000 вибухонебезпечних предметів. За найоптимістичнішими прогнозами, нашій країні необхідно 5-7 років для розмінування всієї території.

Про це повідомила пресслужба МВС України з посиланням на заяву заступниці міністра внутрішніх справ Мері Акопян.

За її словами, фахівці вже знешкодили майже 2 000 авіаційних бомб, а рятувальники обстежили територію понад 22 000 гектарів. У середньому щодня піротехнічні підрозділи ДСНС вилучають від 2 000 до 5 000 вибухонебезпечних предметів.

«Наразі ми оцінюємо, що забруднено територію близько 300 000 квадратних кілометрів. Це в десятки разів більша кількість, ніж має міжнародний досвід. Виходячи з того, що один день активних бойових дій дорівнює 30-ом дням розмінування, за найоптимістичнішими прогнозами, нам необхідно 5-7 років до повного розмінування», – зазначила Акопян.

Заступниця міністра розповіла про кроки, які робить уряд для пришвидшення процесу гуманітарного розмінування.

«Створено Міжнародний центр з гуманітарного розмінування. Його метою є зокрема й залучення міжнародної допомоги: фахової, технічної та фінансової. Уже майже 20 іноземних організацій відгукнулися та проходять сертифікацію для роботи в Україні», – розповіла Акопян.

Вона також зауважила, що декілька команд уже прибули в Україну, з наступного тижня вони розпочнуть роботу у різних регіонах країни.

Нагадаємо, вчора заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомляв, що сапери завершили розмінування основних автомобільних шляхів на деокупованих територіях Київської області.

Як відомо, чернігівським піротехнікам активно допомагає їхній чотирилапий колега-талісман Патрон.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі