НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У Миколаєві на Львівщині відбудеться велика «Книжкова толока»

У Миколаєві на Львівщині відбудеться велика «Книжкова толока»

879

Через тиждень, з 3 по 5 вересня, у Миколаєві на Львівщині відбудеться традиційна «Книжкова толока», на яку приїдуть пів сотні письменників зі всієї України.

«Книжкова толока» у Миколаєві проводиться вже 14 років. Основне місце фестивалю – районний Палац культури. Тут організовують виставки-продажі книжок, спілкування з авторами, автограф-дарунки. Напередодні учасники «Книжкової толоки» відвідають також школи та бібліотеки району.

Минулого року через карантин фестиваль не відбувся, хоча навіть була готова програма літературного заходу. Також  торік  не стало й людини, яка заснувала «Книжкову толоку» – Любові Хомчак, яку тепло називають «книжковою мамою». Зараз її справу відновили небайдужі, ті, які як і вона, живуть українською літературою.

Одна з організаторок цьогорічної «Толоки» – Тетяна Пилипець – директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука. Аби вшанувати «книжкову маму» цьогорічна толока відбудеться за сценарієм Любові Хомчак.

«Толока мусить бути як явище, як пам’ять і як один з найуспішніших кейсів по творенню локальних літературних фестивалів. Без сумніву,14 років досвіду гуртування громади – неоціненні. Україною шириться своєрідна «франшиза» Толоки.  Понад 30 міст і містечок увійшли до Всеукраїнського об’єднання «Книжкова толока». Меморандум про це підпишемо 5 вересня. Від Краматорська до Ужгорода, від Чернігова до Херсону – цінності, закладені в основу Книжкової толоки Любою Хомчак, плекаються і збережуться», – розповідає Тетяна Пилипець.

Побачити наживо – у Миколаєві або на NTA

Телеканал і сайт NTA долучаються як інформаційні партнери до «Книжкової толоки». Вже 4 вересня відбудеться трансляція відкриття на сторінках телеканалу в соцмережах. А відкриватиме захід ведуча каналу Марія Шиманська.

«Я народилася та виросла в Миколаєві. Я виросла на «Книжкові толоці».  Ви навіть не уявляєте, яке це свято для маленького міста, коли з’їжджаються знані письменники зі всієї країни! До «Книжкової толоки» я завжди готувалася завчасно. Збирала кишенькові гроші, щоб купити якомога більше книжок. І головне взяти автографи в авторів! Я дякую пані Любі за «Толоку». Вона мене сформувала! Тому для мене це за честь – відкривати «Книжкову толоку». Повірте, сюди варто приїхати!», – розповідає Марія Шиманська.

До Миколаєва зі Львова можна добратися автобусами міжміського сполучення з автостанції на вулиці Стрийській. Інтервал відправлення – кожні 15-20 хвилин. Вартість проїзду 20-25 гривень.

Олеся Головач

Фото: ЛОДА

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі