НТА > НОВИНИ > Новини світу > У МЗС Польщі заявили про дискримінацію поляків в Україні

У МЗС Польщі заявили про дискримінацію поляків в Україні

326

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації через віросповідання, мову та обмеження свободи слова.

Про це повідомляє dziennik.pl.

Як зазначається, промова міністра відбулася у четвер, 28 жовтня, перед парламентською комісією зі зв’язків із поляками за кордоном.

Міністр заявив, що “становище поляків в Україні змінюється в гірший бік” у зв’язку з об’єктивними і суб’єктивними чинниками.

Він заявив, що один з об’єктивних чинників є соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження в Україні емігрувати. Це призводить до скорочення польських осередків в Україні, особливо серед молоді.

Шинковський вель Сенк зазначив, що багато з цих людей їдуть до Польщі, де отримують “Карту поляка”, яка дає їм доступ до навчання і спонукає подавати документи на здобуття польського громадянства.

Другий чинник пов’язаний з пандемією коронавірусу. Україна перебуває на другому місці в Європі за рівнем смертності від COVID-19, а це впливає на всі групи населення – в тому числі й на поляків, які живуть в Україні.

Суб’єктивними факторами погіршення становища поляків на думку міністра є несприятливий для них закон про мову, прославлення людей, пов’язаних із волинською трагедією, та зупинення ексгумації польських жертв.

Крім того, Шинковський вель Сенк вважає, що на поляків впливає відсутність регламентованих відносин між державою та Римо-католицькою церквою в Україні.

“Не буде перебільшенням сказати, що поляки в Україні зазнають дискримінації з погляду свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова”, – заявив він.

Міністр зазначив, що ці проблеми були озвучені у ході переговорів з українською стороною.

У свою чергу, уповноважений уряду з питань польської діаспори та поляків за кордоном Ян Дзедзічак заявив, що в складні часи польська меншина виявила лояльність до України – наприклад, коли Польща першою визнала незалежність України у 1991 році.

Він підкреслив, що до демократичних процесів були залучені також представники польської меншини, а першою вбитою під час Майдану 2014 року була особа польського походження, не назвавши, однак, її імені.

“Багато людей польського походження також віддали життя за Україну у війні з Росією. Це показує, наскільки лояльні поляки сьогодні в Україні”, – додав Дзедзічак.

У той же час, польський Сейм проголосував за будівництво добре обладнаного загородження на зовнішньому кордоні Польщі з ЄС та Україною.

Нагадаємо, через дефіцит українських працівників у Польщі промисловим підприємствам, логістичній і будівельній галузям складно виконати свої виробничі плани, а збір яблук узагалі – під загрозою зриву.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"