НТА > НОВИНИ > Новини світу > У НАТО пояснили, чому Україна досі не є членом Альянсу

У НАТО пояснили, чому Україна досі не є членом Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів про допомогу Україні в модернізації та боротьбі з корупцією

110

Україна не є членом НАТО, але в Північно-Атлантичному Альянсі наголошують на зміцненні партнерства та тісній співпраці.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у програмі «Axios on HBO» на американському телеканалі HBO.

Генеральний секретар пояснив, що оскільки Україна ще не є частиною Альянсу, то не підпадає під дію положення про колективну оборону – п’ятої статті Вашингтонського договору (напад на будь-яку з держав-членів Альянсу розглядається як напад на них усіх).

«Щоб бути членом НАТО потрібно відповідати стандартам НАТО. Ми допомагаємо їм з модернізацією, боротьбою з корупцією», – уточнив Столтенберг.

Однак він додав, що, для того щоб стати повноправним членом, на це повинні погодитися всі 30 членів Альянсу, зараз немає консенсусу щодо запрошення України до вступу в НАТО.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня НАТО затвердило новий план оборони Альянсу та разом з міністрами оборони НАТО узгодили цільові показники сил і засобів, що є частиною процесу оборонного планування перед можливими загрозами з боку Росії.

Декілька місяців тому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що у саміті НАТО у червні не будуть брати участь країни-партнери. Захід триватиме всього день та буде лише для членів НАТО.

У НАТО занепокоєні, що вже впродовж декількох тижнів сотні нелегальних мігрантів намагаються прорватися через білорусько-польський кордон.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі