НТА > НОВИНИ > Новини світу > У НАТО відреагували на заявку України про вступ до Альянсу

У НАТО відреагували на заявку України про вступ до Альянсу

2019-го року Україна закріпила у Конституції курс на членство в Євросоюз і НАТО, відтоді це стало стратегічною метою держави

359

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг відповів на заявку України щодо членства в НАТО.

Цієї теми він торкнувся під час свого термінового не анонсованого раніше звернення.

«НАТО залишається відкритим для будь-якої демократичної країни Європи. Рішення про членство обговорюватимуть усі 30 союзників. Рішення ухвалюватимуть консенсусом. НАТО націлене на допомогу Україні у її боротьбі. Нелегальна анексія її територій нічого не змінює у цій війні», – заявив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО також зазначив, що зараз Альянс зосереджений на тому, щоби надавати пряму підтримку Україні та допомагати захищатися від російського вторгнення. Це зараз основна мета союзників НАТО.

Сьогодні президент України Володимир Зеленський після засідання Ради національної безпеки й оборони заявив, що Україна подає заявку на членство в НАТО у прискореному режимі. Є пропозиція, щоби це відбулося за сценарієм Швеції та Фінляндії без узгодженого Плану дій щодо вступу.

Також Зеленський запропонував надати Україні гарантії безпеки, поки члени НАТО шукатимуть консенсус.

2019-го року Україна закріпила у Конституції курс на членство в Євросоюз і НАТО. Це стало стратегічною метою держави.

Нагадаємо, що радник голови Офісу президента Михайло Подоляк висунув версію, що війна Росії проти України може закінчитися раніше, ніж наша держава пройде усі бюрократичні процедури щодо вступу в НАТО.

США засудили шахрайську спробу Росії анексувати суверенну українську територію. Вашингтон і надалі підтримуватиме Україну в її боротьбі за звільнення своїх земель.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі