НТА > НОВИНИ > Політика > У НАТО заявили, що Україна стане членом Альянсу через ПДЧ

У НАТО заявили, що Україна стане членом Альянсу через ПДЧ

119
У НАТО заявили, що Україна стане членом Альянсу через ПДЧ

За підсумками саміту НАТО лідери Альянсу схвалили комюніке. Копію документа представили журналістам.

Про це повідомляє “Європейська Правда”.

Вперше за останні роки, у рішенні щодо України вжито формулювання такі як і до Грузії у 2018 році.

Зокрема, у повідомленні йдеться: “Ми підтверджуємо рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу з при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу”.

Саміт також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних нацпрограм.

Додають, що Україна повинна виконувати Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО, які залишаються механізмом руху до членства в НАТО.

“Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети – впровадження принципів і стандартів НАТО”.

Лідери Альянсу закликають проводити подальші “стійкі” реформи в секторі безпеки та оборони та враховувати потребу меншин.

Крім цього, у НАТО нагадують, що розширене партнерство, яке отримала Україна у 2020 році, “додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумістність”.

Нагадаємо, у Брюсселі 14 червня стартував саміт НАТО. Через пандемію коронавірусу члени Альянсу не зустрічалися віч-на-віч з 2018 року. Відомо, що Джо Байден вперше візьме участь у саміті як президент США.

Ще 8 червня, під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та очільника США Джо Байдена, перший підняв питання вступу нашої країни до НАТО.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі