НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Нідерландах затягують із повернення «скіфського золота» Україні

У Нідерландах затягують із повернення «скіфського золота» Україні

218

Апеляційний суд Амстердама у справі про приналежність «скіфського золота» переніс винесення рішення на кінець жовтня.

Про це написала у Twitter заступниця очільника Міністерства закордонних справ Еміне Джепарова.

«Апеляційний суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі щодо повернення експонатів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на 26-те жовтня. Віримо, що Суд підтвердить рішення Окружного суду Амстердама від 2016-го щодо повернення «скіфського золота» в Україну», – зазначила вона.

Рішення буде письмовим, судове засідання не проводитимуть. Раніше анонсували, що суд має винести рішення 14-го вересня. Однак знову відбулося перенесення розгляду.

Провадження раніше призупиняли до вирішення питання про відвід судді. Апеляційна палата суду Амстердама 28-го жовтня задовольнила клопотання України про це.

Як повідомила Європейська правда, 14-го грудня 2016-го року суд Амстердама вирішив повернути Україні «скіфське золото», яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в нідерландському музеї. Однак у січні 2017 року кримські музеї розпочали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Тоді суд ухвалив рішення на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою витвори мистецтва мають бути повернуті суверенній державі, яка надала ці витвори у тимчасову експозицію.

Чотири кримських музеї — Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник “Херсонес Таврійський” — звернулися до суду з вимогою повернути експонати. Судді відкинули їх вимогу, оскільки Крим не є суверенною державою.

Нагадаємо, що з нагоди 30-ої річниці Незалежності України в Національному музеї історії відкрили виставку «Скіфське золото».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі