НТА > НОВИНИ > Новини світу > У ПАР масові протести проти ув’язнення експрезидента переросли в грабежі, є загиблі

У ПАР масові протести проти ув’язнення експрезидента переросли в грабежі, є загиблі

165

У Південно-Африканській Республіці (ПАР) після ув’язнення експрезидента Джейкоба Зуми почалися масові заворушення на вулицях, в результаті яких загинуло 72 людини.

Як повідомляє Associated Press, масові заворушення почалися в бідних районах. Там люди почали грабувати магазини: виносити з них їжу, електроприлади, спиртні напої та одяг. В результаті поліція і військові застосували світлошумові гранати і гумові кулі, щоб зупинити хвилю беззаконня. Крім того, заарештували 1200 осіб.

Генерал-майор поліції Матапело Петерс заявив, що більшість смертей в провінціях Гаутенг і Квазулу-Натал сталися в результаті хаотичної тисняви під час грабежів магазинів. За його словами, 27 смертей розслідуються в провінції Квазулу-Натал і 45-в провінції Гаутенг. Також розслідуються випадки загибелі людей в результаті вибухів, коли люди намагалися проникнути в банкомати, а також інших смертельних випадків, викликаних стріляниною.

Насильство спалахнуло після того, як колишнього президента Джейкоба Зуму забрали до в’язниці. Протести переросли в низку грабежів в селищах двох провінцій. Окрім того, під час протестів була розграбована і відключена радіостанція місцевого товариства, також були закриті центри вакцинації від COVID-19.

В інших провінціях ситуація спокійна, але поліція знаходиться в стані бойової готовності.

Раніше в ПАР потрапив у в’язницю колишній президент Джейкоб Зума. Його звинуватили в неповазі до суду. Зума став президентом в 2009 році.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі