НТА > НОВИНИ > Новини світу > У переговорах Фінляндії та Швеції з Туреччиною щодо вступу в НАТО є прогрес

У переговорах Фінляндії та Швеції з Туреччиною щодо вступу в НАТО є прогрес

У Фінляндії сподіваються, що під час зустрічі в Мадриді НАТО підтвердить політику відкритих дверей

241

Перші переговори Фінляндії та Швеції з Туреччиною минули добре, тож невдовзі сторони продовжать діалог щодо заявок скандинавських держав на вступ у Північноатлантичний альянс.

Таку заяву фінського міністра закордонних справ Пекки Хаавісто оприлюднив CNN. Дипломат сповнений оптимізму щодо результативності перемовин із турецькою владою.

Він запевнив, що Фінляндія та Швеція «рано чи пізно» стануть членами НАТО.

«Не вдаватимуся до подробиць, але між Фінляндією, Швецією та Туреччиною триває дуже активний діалог, який ми будемо підтримувати всіма можливими засобами. Підозрюю, що НАТО зробить те саме», – заявив Хаавісто.

Міністр розповів про домовленість продовжити обговорення проблемних питань. Щоправда, конкретна дата наступного раунду перемовин досі не визначена.

«Ми дотримуємося думки, що терміни важливі, оскільки ми, звісно ж, із нетерпінням чекаємо саміту НАТО в Мадриді, який відбудеться наприкінці червня, сподіваємося, що під час зустрічі потенційних членів альянсу бодай привітають, а «політику відкритих дверей» НАТО – підтвердять. Але, звичайно, все залежить від кожної держави-члена, що також впливають на процес», – додав очільник МЗС Фінляндії.

Раніше Туреччина відмовилася негайно підтримати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу через їхню лояльність до Робітничої партії Курдистану. Турецька влада вважає її членів терористами.

Нагадаємо, що минулого тижня президент Туреччини Реджеп Ердоган озвучив умови, які можуть змінити його рішення щодо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

У середині червня міністри оборони країн НАТО зберуться на засідання в Брюсселі. На зустріч запросили і представників України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі