НТА > НОВИНИ > Місця > У пінгвінів біля станції Вернадцького полярники знайшли перше яйце. У грудні чекають поповнення

У пінгвінів біля станції Вернадцького полярники знайшли перше яйце. У грудні чекають поповнення

241

У пінгвінів біля української антарктичної станції “Академік Вернадський” скоро з’явиться потомство: полярники знайшли відкладених 4 яйця, одне з яких – біля входу до головної будівлі станції.

Про це  повідомляють на сторінці Національного антарктичного наукового центру в Facebook.

Перше яйце, яке відклали самка субантарктичного пінгвіна, полярники побачили 2 листопада у гнізді прямо біля входу до головної  будівлі станції, поблизу метеоґанку.

А у різних районах острова полярники знайшли одразу 4 яйця.

Яйця цих мають білий колір з сірим або зеленуватим відтінком, а за формою та розміром нагадують гусячі. Кладка однієї пари зазвичай складається з 2 яєць, рідко буває 3, але третій малюк здебільшого має дуже мало шансів на життя.

«Шлюбний сезон та народження дитинчат у субантарктичних пінгвінів відбувається раз на рік – з середини антарктичної весни до середини літа. Примітно, що цього року гніздування почалося досить рано: раніше в районі станції перші яйця з’являлися ближче до середини листопада», – зазначають у центрі.

У пінгвінів партнерське ставлення до висиджування яєць, а потім вигодовування малечі: вони це роблять по черзі. Доки один з батьків залишається на гнізді, інший йде харчуватися крилем в океан. Потім вони змінюють одне одного.

Пташенята вилуплюються з яєць трохи більше, ніж через місяць. «Тож поповнення пінгвінят біля станції можемо чекати вже на початку грудня, а до нового року очевидно весь наш острів буде заповнений малюками», – повідомляють полярники.

 

Нагадаємо, що найпоширенішим видом пінгвінів у районі “Вернадського” є субантарктичні пінгвіни. Їх також називають дженту від англійської назви або віслюкові за характерний крик. Цих пінгвінів легко впізнати за червоним дзьобом та чорно-білим “фраком”.

«Влітку наш острів може населяти до 4 тис. дженту. Вони тут створюють пари, будують гнізда, відкладають яйця та “народжують” дитинчат. Ці пінгвіни здебільшого однолюби й створюють пару на все життя», – зазначають на станції.

Фото – учасниця 26-ї УАЕ Оксана Савенко.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі