НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Польщі невідомі розфарбували пам’ятник Пілсудському в “українські” кольори

У Польщі невідомі розфарбували пам’ятник Пілсудському в “українські” кольори

Монумент було пофарбовано у кольори українського прапору

129

У центрі Кракова в ніч на 6 листопада невідомі розфарбували пам’ятник очільнику польської держави Йозефу Пілсудському та воїнам-легіоненерам.

Про це повідомяє “Європейська правда” із посиланням на Onet.pl. 

У ЗМІ повідомляють, що у вандалізмі прослідковується український слід.

Монумент було пофарбовано у кольори українського прапору. Як повідомляється, вандали залишили на місці балончики з фарбою та аерозолями, а також плакат з написом українською “Польща не тільки для панів”.

Наразі монумент вже відмили від фарби. Тривають останні прибиральні роботи.

У поліції сподіваються, що записи камер спостереження дозволять знайти вандалів.

Українське посольство у Польщі відреагувало на подію

Своєю чергою Українське посольство у Польщі розцінює акт вандалізму, як провокацію, спрямовану на погіршення добросусідських стосунків між Україною та Польщею.

«У зв’язку з появою у ЗМІ інформації про факт осквернення пам’ятника Юзефу Пілсудському у Кракові, категорично засуджуємо цей акт вандалізму та будь-які інші дії по оскверненню місць пам’яті. Розцінюємо цей ганебний випадок, який трапився напередодні Дня незалежності Республіки Польща, як провокацію, спрямовану на погіршення добросусідських стосунків між Україною та Польщею», – йдеться в заяві посольства у Facebook.

У посольстві сподіваються, що польські правоохоронні органи, які вже займаються з’ясуванням усіх обставин події, оперативно знайдуть та притягнуть до відповідальності винних у цьому акті вандалізму.

Випадки подібних провокацій

Нагадаємо, що це далеко не перша провокація, вчинена невідомими та направлена на посилення кризи в україно-польських відносинах.

Зокрема, у 2018 році СБУ повідомила про викриття організованої банди, яка на замовлення російських спецслужб паплюжила польські та єврейські пам’ятки.

У Польщі також були вчинені напади на українські пам’ятки, зокрема – на місця поховання українських вояків часів Другої світової.

Схожі провокації відбуваються й у відносинах України та Угорщини.

Читайте також “Криза жанру. Чому в Польщі знову заговорили про дискримінацію поляків в Україні”.

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі