НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Польщі вийшли на протести проти заборони абортів після смерті вагітної жінки

У Польщі вийшли на протести проти заборони абортів після смерті вагітної жінки

158

У суботу, 6 листопада, тисячі людей у 70 містах Польщі вийшли на акцію протесту проти суворих обмежень щодо абортів після смерті вагітної Ізабели, яка померла в результаті септичного шоку в лікарні міста Пщина.

Про це повідомляє DW.

Найбільш масова акція відбулася у Варшаві, де десятки тисяч людей вийшли з фотографіями загиблої жінки і скандували “Жодної більше”, вимагаючи від влади пом’якшити законодавство, що стосується сфери абортів. Адвокатка померлої Йоланта Будзовська вважає, що саме обмеження щодо абортів спричинили смерть вагітної Ізабели.

30-річна жінка потрапила до лікарні на 22-му тижні вагітності після передчасного відходу навколоплідних вод наприкінці вересня. За словами Будзовської, лікарі чекали на смерть плода замість того, щоб переривати вагітність і врятувати життя Ізабелі.

“Плід мертвий, пацієнтка мертва, септичний шок”, – написала адвокатка у Twitter.

Вона також зазначила, що Ізабела стала першою жертвою майже повної заборони абортів у країні. У неї залишилася 9-річна дитина і чоловік.

Після смерті жінки лікарів лікарні в Пщині відсторонили, а прокуратура почала розслідування. Влада Польщі заперечує зв’язок жорстких обмежень за аборти зі смертю жінки.

Польські закони щодо абортів

У січні 2021 року в Польщі набув чинності закон про майже повну заборону абортів в країні. Згідно з рішенням Конституційного суду, переривання вагітності через патологію плода є незаконним, аборт дозволено проводити тільки у випадку інцесту, або за умови небезпеки для життя чи здоров’я матері. Обмеження підтримує керівництво правлячої партії “Право і справедливість” (ПіС) і католицька церква Польщі. В той же час, закон викликав хвилю протестів по всій країні.

Кожного року в Польщі роблять близько 2000 легальних абортів, проте згідно з даними організацій захисту прав жінок, близько 200 тисяч польських жінок щороку роблять незаконні аборти або їдуть робити цю операцію в інші країни і ця кількість може тільки зрости через жорсткі обмеження.

Нагадаємо, у центрі Кракова в ніч на 6 листопада невідомі розфарбували пам’ятник очільнику польської держави Йозефу Пілсудському та воїнам-легіоненерам.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі