НТА > НОВИНИ > Війна > У порту Миколаєва підтопили український флагман “Гетьман Сагайдачний”

У порту Миколаєва підтопили український флагман “Гетьман Сагайдачний”

Флагманський фрегат очікував на модернізацію і ремонт

1781

Ще у перший день повномасштабного вторгнення у порту Миколаєва 24 лютого підтопили флагман ВМСУ “Гетьман Сагайдачний”.

За повідомленням телеграм-каналу Оперативний ЗСУ, корабель був небоєздатним, з демонтованою зброєю і стояв у порту на ремонті. З цього повідомлення виглядало так, що флагман затопили окупанта.

Натомість у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголошують: “Так треба. Після війни швидко підіймемо і відновимо”.

Про підтоплення флагмана також у своєму твіттері написав голова благодійного фонду “Повернись Живим”  Тарас Чмут. Щоправда, він датою підтоплення називає 3 березня.

“Ось і вирішилась проблема ремонту флагмана ВМСУ “Гетьмана Сагайдачний”… Хочеться дуже багато сказати про наш флот, але вже після війни”, – написав Чмут.

«Гетьман Сагайдачний» — фрегат проєкту 11351, багатоцільовий корабель Військово-Морських Сил України, флагман ВМС України. Бортовий номер F130 (до 2018 U130).

Був закладений у 1990 році, спущений на воду 1992 року, включений у бойовий склад ВМС України 2 квітня 1993 року. Названий на честь Петра Сагайдачного.

1 березня 2014 року капітан Роман П’ятницький відмовився виконувати злочинні накази російського окупаційного командування в Криму і весь склад залишився вірним присязі та народу України.

3 липня 2021 року фрегат зайшов на ремонт на суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» у Миколаєві. Наприкінці 2021 року була підписана угода з держпідприємством «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (входить до складу ДК «Укроборонпром»).

Нагадаємо, що під час повітряної атаки на аеропорт Гостомель під Києвом, згорів найбільший літак у світі українського виробництва АН-225 «Мрія».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
4
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"