НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Раді зібрали підписи щодо висловлення недовіри омбудсману Денісовій – «Слуга народу»

У Раді зібрали підписи щодо висловлення недовіри омбудсману Денісовій – «Слуга народу»

Водночас голова правління ГО «ZMINA. Центр прав людини» Тетяна Печончик зазначала, що конституційних підстав для зняття Денісової немає

272

Народні депутати зібрали – підписи щодо висловлення недовіри омбудсману Людмилі Денісовій.

Про це повідомила речниця фракції «Слуга народу» Юлія Палійчук.

«Депутати зібрали підписи про висловлення недовіри Уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій», – повідомила Палійчук.

Зазначимо, що 30 травня стало відомо, що депутати Верховної Ради мають намір висловити недовіру уповноваженій ВР з прав людини Людмилі Денісовій на засіданні 31 травня.

За словами самої Денісової, рішення про її звільнення було прийнято нібито після наради у президента.

Голова правління ГО «ZMINA. Центр прав людини» Тетяна Печончик зазначала, що конституційних підстав для зняття Денісової немає.

Нагадаємо, що раніше українські медійниці висловили стурбованість та обурення через риторику повідомлень уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про статеві злочини, скоєні російськими окупантами проти українців під час війни.

У зв’язку з цим десятки журналісток підписали відкрите звернення до омбудсмана із проханням скоригувати комунікацію відповідно до етики поширення такої чутливої інформації.

«Статеві злочини під час війни – це трагедії сімей, важка і травматична тема, а не тема для публікацій у дусі “скандальної хронічки», – йдеться у листі.

Однією із ключових претензій є подекуди поширення неперевіреної інформації. Офіс Уповноваженої – офіційне джерело інформації, а отже все, що публікується від імені омбудсмена набуває статусу «підтверджених фактів».

«Ми змушені довіряти офіційній інформації, яка надходить від посадових осіб, в умовах воєнного стану апріорі.

Ми не маємо можливості її перевіряти з інших джерел. Таким чином, ми поширюємо повідомлення від Уповноваженої з прав людини – фактично беручи їх на віру», – наголошує головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська.

Також медійниці вказують на те, що омбудсмен вживає неетичні формулювання, описуючи подробиці жахливих злочинів окупантів.

У зв’язку із вище наведеними зауваженнями Денісову закликають:

  • оприлюднювати лише перевірені факти злочинів росіян;
  • повідомляти, які матеріали вже передано до системи правосуддя;
  • ретельно підбирати кожне слово у своїх повідомленнях до громадськості, яке потенційно може перетворити ще одну особисту трагедію на «сенсацію»,
  • уникати надмірної деталізації злочинів;
  • використовувати коректну термінологію: наприклад, замість слова «жертви» вживати «потерпілі» або «вцілілі»;
  • дбати про конфіденційність та безпеку потерпілих, адже необережна деталізація та висловлювання можуть ідентифікувати їх;
  • нагадувати про мережі підтримки потерпілих.

Журналістки, звертаючись до омбудсмена, зазначають, що «сенсаційні матеріали, стигматизація, інсинуації та «чорнуха» навколо людських трагедій не допоможуть нам подолати ворога й оприявнити проблему статевих злочинів під час війни».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі