НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Росії ліквідували правозахисну організацію «Меморіал»

У Росії ліквідували правозахисну організацію «Меморіал»

Організація «Меморіал» системно відстежувала справи українських політичних в’язнів з Криму та надавала їм статуси політв’язнів

262

Верховний Суд РФ вирішив ліквідувати одну з найстаріших правозахисних організацій в Росії – «Міжнародний Меморіал».

Про це повідомила «Новая Газета». Таким чином судді задовольнили клопотання Генеральної прокуратури та ліквідували правозахисну організацію.

Раніше «Міжнародний Меморіал» внесли до списку «іноземних агентів». За російським законодавством, іноагентами є організації, медіа та фізичні особи, які, на думку російської влади, діють в інтересах іноземних держав.

Такі організації зобов’язані маркувати свою продукцію повідомленням про те, що матеріал створено іноземним агентом.

Як заявив прокурор Олексій Жафяров під час засідання, від початку «Меморіал» створювався для збереження пам’яті про жертви, але зараз «змінив свою діяльність» та «замість пам’яті про славетне минуле змушує каятися за радянське минуле».

Юрист «Меморіалу» Григорій Вайпін заявив під час свого виступу, що у справі проти «Меморіалу» все перевернуто з ніг на голову, адже порушником є російська держава, а не правозахисна організація:

«Однією з тез Генпрокуратури є порушення законодавства про іноагентів. Це не може бути підставою для ліквідації організації, це суперечить міжнародним договорам, визнаним та ратифікованим Російською Федерацією», – зазначив він.

Раніше під час засідання суду 14-го грудня на підтримку «Меморіалу» передали 127 тисяч підписів. 28-го грудня до будівлі Верховного суду прийшли декілька десятків осіб. Вони прийшли підтримати правозахисників.

Захист збирається оскаржувати рішення суду.

«Меморіал» є однією з найстаріших і найавторитетніших правозахисних організацій в Росії. Її створили 1989-го року за участі Андрія Сахарова.

Головний напрямок діяльності – збереження пам’яті про жертви сталінських репресій, зокрема, концентраційних таборів.

Російське міністерство юстиції включило «Меморіал» до списку іноагентів 2016-го року. Відтоді російська влада неодноразово штрафувала «Меморіал» за відмову маркувати свою продукцію інформацією про те, що вона створена іноземним агентом.

На офіси організації неодноразово нападали. Зокрема, у жовтні 2021-го року група невідомих осіб увірвалися в приміщення, де відбувався показ фільму про Голодомор в Україні. Представники поліції замкнули всіх відвідувачів у приміщенні та змушували повідомити, звідки ті дізналися про показ фільму.

Окрім території Росії, організація діє в Білорусі, Німеччині, Бельгії, Італії, Чехії, Франції та Україні.

Нагадаємо, що в серпні у Дрогобич вимагають демонтувати символ тоталітарного радянського режиму – меморіал «Вічний вогонь».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"