НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Росії системно ведеться «рейкова війна» та підпал військкоматів, – The Insider

У Росії системно ведеться «рейкова війна» та підпал військкоматів, – The Insider

183

Після початку повномасштабної війни Росії проти України зафіксовано понад 20 спроб підпалів військкоматів, відчутно зросла кількість аварій на залізниці, пов’язаних зі сходженням потягів із колії.

Видання The Insider поспілкувалося з організаторами цих акцій, передає Укрінформ

З кінця лютого до нинішнього часу стало відомо про щонайменше 23 атаки на військкомати в різних регіонах Росії. З них 20 були підпалами – переважно із застосуванням «коктейлів Молотова». Деякі з нападів відзняли на відео самі ж палії. За даними видання, торік таких випадків не було.

Також почастішали аварії на залізниці, яким влада намагається приписати природні причини та технічні несправності.

The Insider підрахував, що, за повідомленнями у ЗМІ, з березня по червень у різних регіонах РФ зійшли з рейок 63 товарні поїзди. Це майже в півтора рази більше, аніж за аналогічний період минулого року. Аварії траплялися в основному на заході та південному заході РФ, іноді поряд з військовими частинами. Один із таких випадків – пошкодження залізничного мосту в прикордонному районі Бєлгородської області у квітні.

У червні журнал «РЖД-Партнер» писав із посиланням на «Госжелдорнадзор», що понад 55% аварій товарних поїздів в останні чотири місяці були пов’язані зі станом залізничних колій. При цьому ФСБ як мінімум одного разу прозвітувала про затримання людей, які нібито готували диверсії на «об’єкті транспортної інфраструктури» у Бєлгородській області.

У травні Телеграм-канал «Обережно, новини» без посилань на джерела написав, що ФСБ шукає членів «Бойової організації анархо-комуністів», яка написала в Телеграм-каналі про диверсію на залізниці у Підмосков’ї. Співробітники правоохоронних органів виїхали на місце та з’ясували, що хтось частково розвів рейки на ділянці, яка веде до навчально-тактичного центру 12-го головного управління Міноборони, яке відповідає за ядерну зброю.

The Insider з’ясував, що після початку війни люди, які називали себе учасниками «Бойової організації анархо-комуністів» (БОАК), почали публікувати в Телеграмі інструкції про те, як влаштовувати аварії на залізниці, та розповідали про власні успішні «операції». Вони взяли на себе відповідальність не лише за диверсії з поїздами, а й за підпали військкоматів, вишок стільникового зв’язку, автомобілів провладних активістів.

Видання пише, що БОАК стала «найактивнішою „підривною“ силою» в Росії після початку війни. Члени БОАК, із якими зв’язався кореспондент видання, розповіли, що організація існує вже кілька років, але заявила про себе публічно лише після початку війни. Ідея з диверсіями на залізниці виникла після початку «рейкової війни» в Білорусі, заявили співрозмовники The Insider.

«Саботаж на залізниці – це відносно простий у виконанні й дуже ефективний спосіб завдати шкоди армії супротивника. Причому з мінімальним ризиком для цивільних, при правильному виконанні… Все це може серйозно послабити збройні сили Росії та вплинути на те, коли війна припиниться», – заявили в БОАК.

Учасник організації на ім’я Іван розповів, що анархістський партизанський рух у Росії децентралізований. За даними на квітень, по всій країні діяли від 20 до 40 осередків, стверджує Іван. Учасникам «рейкової війни» не потрібна спеціальна підготовка – достатньо методичок від БОАК. Після початку війни вона намагається збирати донати в інтернеті та запустила Телеграм-бот для залучення нових учасників.

У диверсіях беруть участь люди з різною ідеологією, розповів представник осередку. 

«Серед нас є як анархісти, так і націоналісти (але останніх менше). Кожен має свою історію. Ми – антисистемна організація, в тонкощах політичного управління розбиратимемося після того, як режим впаде або хоча б ослабне», – заявив учасник БОАК.

За визнанням анархістів, їхня діяльність багато в чому була натхненна дією білоруських «рейкових партизанів», які протистояли російському вторгненню в Україну через територію Білорусі на початку війни.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі