НТА > НОВИНИ > Війна > У семи регіонах України нейтралізували підпільні осередки «компартії більшовиків»

У семи регіонах України нейтралізували підпільні осередки «компартії більшовиків»

До функціонування організації ворог залучив більше 45-ти осіб, які використовували власні оселі для конспіративних зустрічей

296

У результаті спецоперації СБУ в Києві та ще шістьох регіонах нашої держави знешкодили підпільні осередки так званої «Комуністичної партії Радянського Союзу».

Про це повідомив сайт Служби безпеки України. Це підконтрольна ФСБ російська організація, яка бере активну участь у проведенні підривної діяльності проти України.

«Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагалися створити в нашій державі розгалужену мережу власних «обкомів». Їхні «активісти» мали закликати до масової підтримки російських окупантів і облаштовувати «комендатури» для збору розвідданих і підготовки ворожих диверсій. До осередків агітували місцевих мешканців, у тому числі колишніх і чинних військових, які розпочинали службу за часів СРСР», – сказано в повідомленні.

СБУ встановила, що прокремлівську організацію очолює Юрій Щипков – керівник «центрального комітету більшовиків», який перебуває у Москві. Саме за його вказівкою створили підпільні «філії» об’єднання у Києві, а також Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій і Чернігівській областях.

До їх функціонування ворог залучив більше 45-ти осіб, які використовували власні оселі для конспіративних зустрічей учасників ворожого підпілля та планування підривних заходів.

Вказівки на проведення злочинних дій отримували безпосередньо від очільника московського «ЦК» через спеціально створений анонімний телеграм-канал. Завдяки оперативному втручанню СБУ жоден із ворожих планів щодо підривної діяльності не втілили в життя.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили:

  • російські паспорти;
  • незареєстровану зброю та боєприпаси;
  • мобільні телефони з доказами листування з російським «куратором»;
  • прокремлівські агітаційні матеріали.

За матеріалами СБУ одному з організаторів об’єднання повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: «Розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницького захоплення державної влади» та «Публічні заклики до розв’язання воєнного конфлікту».

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших причетних.

Нагадаємо, що контррозвідка Служби безпеки України викрила російського агента у Харкові. Зловмисник займався підготовкою терактів проти військовослужбовців Сил оборони, які перебувають на території обласного центру.

Кіберфахівці Служби безпеки України та працівники Національної поліції заблокували схему ввезення та продажу в Україні оптових партій підроблених лікарських засобів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"