НТА > НОВИНИ > Львівські новини > У шкільному класі +15. Дрогобицька громада досі без опалення

У шкільному класі +15. Дрогобицька громада досі без опалення

На уроках учні сидять у верхньому одязі, а в садочках малеча спить під двома ковдрами

112

У Дрогобицькій громаді Львівської області попри холод опалення й досі не ввімкнули. Ціни на газ зросли на 65%. Через це у школах та садках досі холодні батареї. Чиновники пояснюють таку затримку у подачі тепла різким зростанням ціни на газ. Для населення вони залишилися незмінні, а для комунальних установ ціну підняли до 16 гривень 50 копійок.

Відтак, попередні договори не дійсні. І поки чиновники не підпишуть нові папери – школярі, малята та їх батьки рятуються, як можуть: теплий одяг у кілька шарів та гарячі напої.

Про проблему із запуском опалювального сезону у Дрогобицькій ТГ Львівської області розповіли у програмі «Правда. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA).

На заняттях у теплій куртці і з термосом гарячого чаю

Дрогобицький ліцей. Уроки у розпалі. А на термометрі 15 градусів. Чимало дітей сидить на заняттях і ходить по коридорах у верхньому одязі.

«Коли холодно – одягаю куртку, коли вже тепліше, то я її знімаю. Мені мама робить гарячий чай до школи», розповідає, як рятується від холоду учениця 6-го класу Дрогобицького ліцею Наталя.

Рятується гарячим чаєм у термосі і внук пані Ірини.

«Ми його одягаємо тепліше в школу, виходить зі школи – додатковий светрик знімає, йдемо по дорозі в курточці. Мені здається, тут влада якось не так спрацювала. Одне говорять – друге роблять. Що можуть вчителі зробити, що можуть директори зробити, що можемо ми, батьки, бабусі, дідусі зробити?! Нічого!», – каже бабуся учня ліцею Ірина.

Старшим легше, молодшим – важче без опалення, – каже директорка ліцею. Вони більш чутливі до холоду. Проте, каже, вже знайшли спосіб, як утеплити класи – вмикають електропристрої.

«Ще до приходу дітей обслуговуючий персонал здійснює обхід по кабінетах і якщо десь температурний режим не відповідає санітарним нормам і певним вимогам, ми враховуємо дану ситуацію. Намагаємося врегулювати», – пояснює директорка Дрогобицького ліцею Наталія Ластов’як.

До приходу дітей обігрівачі не вимикають. До того ж, у їдальні, додає – завжди є гарячі напої та їжа. Тож, рятуються від холоду, як можуть.

Без опалення. Малята сплять під двома ковдрами

Місцевий дрогобицький дитячий садок. Якраз час тихої години. Малята сплять під подвійними ковдрами. А від холоду та вітру рятуються у дитсадку теж електричними обігрівачами.

«Додаткові ковдрочки теплі маємо, які закупили батьки. Вихователі наголошують батькам, щоб одягали тепліше діточок. Перевіряємо, чи ручки теплі. Хто з  має можливість – забирає швидше додому», – розповідає про ситуацію у дитячому садку директорка дошкільного Дрогобицького закладу Ярослава Недбальська.

Не встигли заключити нові договори, а ціна зросла

21 навчальний заклад із 31 школи у громаді зараз без опалення. А з 18-ти садків – 15 досі мають холодні батареї, звітує керівник відділу освіти. Десять навчальних закладів вже обігрівають за допомогою дров або електроенергії.

«Не встигли державні установи, комунальні підприємства заключити прямі договори із постачальниками. А попередні договори, які були укладені по 7-12 гривень – в односторонньому порядку, з нами, із відділом освіти розірвані компаніями, які виграли тендери на поставку газу», – пояснює, через що відтермінований початок опалювального сезону керівник відділу освіти Дрогобицької міської ради Петро Шев’як.

Вона переконує, що підписали всі документи ще взимку на початку року. Тоді ціна на газ становила 7 гривень за кубометр. А зараз сума зросла до 16 гривень 50 копійок. Тож зараз у Дрогобицькій міській раді чекають моменту, щоб підписати нові договори вже по збільшеній ціні. Із міського бюджету додатково виділять кошти на тепло.

Юлія Бундз

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі