НТА > НОВИНИ > Кримінал > У справі Майдану ДБР повідомило про підозру дев’ятьом колишнім чиновникам

У справі Майдану ДБР повідомило про підозру дев’ятьом колишнім чиновникам

Слідчі ДБР підозрюють посадовців у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів проти учасників протестів на Майдані Незалежності.

164

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у вчиненні злочинів щодо учасників протестів на столичному Майдані Незалежності 2014-го року дев’ятьом українським колишнім високопосадовцям часів президента Віктора Януковича.

Про це повідомила пресслужба ДБР. Зокрема, підозру оголосили тодішнім міністру оборони, голові Служби безпеки та його першому заступнику – керівнику Антитерористичного центру, міністру внутрішніх справ та його заступнику, начальнику Головного управління – командувачу внутрішніх військ МВС України.

Також підозру отримали тимчасовий виконувач обов’язків начальника столичного Головного управління МВС, заступник начальника Головного управління – начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України у Києві, командир підрозділу міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України у Києві.

Слідчі підозрюють посадовців у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів проти учасників протестів на Майдані Незалежності з 18-го по 20-те лютого 2014-го року, таких як:

– вчинення терористичного акту з метою залякування населення, що призвело до тяжких наслідків і загибелі людей;

– спричинення учасникам акцій протесту тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, умисних вбивств і замахів на умисні вбивства з використанням вогнепальної зброї та спецзасобів;

– перевищення влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спеціальних засобів і спричинило тяжкі наслідки правам, інтересам окремих громадян, державним та громадським інтересам, інтересам юридичних осіб;

– незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.

Правоохоронці обрали щодо підозрюваних запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Нині слідчі ДБР формують зібрані за 8 років докази для того, щоб надати їх для ознайомлення стороні захисту та мати можливість скерувати обвинувальний акт до суду за спеціальною (заочною) процедурою.

«Встановлено, що через дії цієї організованої злочинної групи лише у зазначений період загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості», – зауважили у ДБР.

Відповідно до вимог кримінально-процесуального кодексу, підозри надіслали за адресами проживання підозрюваних. Також копії письмового повідомлення про підозру вручили чи надіслали їхнім захисникам.

«Повідомлення про підозру здійснено на підставі доказів, зібраних за 8 років, та є передумовою подальшого завершення досудового розслідування й відкриття матеріалів для ознайомлення стороні захисту», – додали у пресслужбі Бюро.

Як відомо, в ніч з 29-го на 30-те листопада 2013-го року на Майдані Незалежності відбувся силовий розгін спецпідрозділом «Беркут» студентів, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди щодо асоціації з ЄС. В наслідок розгону постраждало щонайменше 79 людей.

Протести продовжилися по всій країні, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників.

Нагадаємо, що минулого тижня Державне бюро розслідувань і Офіс генерального прокурора повідомили про нову підозру колишньому президенту України Віктору Януковичу. Тепер йому інкримінують керування організованою злочинною групою.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі