НТА > НОВИНИ > Новини світу > У США дозволили вакцинувати від Covid-19 дітей до 5 років

У США дозволили вакцинувати від Covid-19 дітей до 5 років

217

У п’ятницю Управління з контролю за продуктами і ліками США видало екстрений дозвіл на використання вакцин Pfizer і Moderna Covid-19 для наймолодших дітей – останньої вікової групи, яка очікує на імунізацію в більшості країн.

Про це йдеться в повідомленні Yahoo News

Як стало відомо, агентство дозволило використовувати вакцину Moderna з двома дозами для дітей у віці від шести місяців до п’яти років і три дози щеплення Pfizer для дітей від шести місяців до чотирьох років.

«Багато батьків, опікунів та клініцистів чекали вакцини для дітей молодшого віку, і ця дія допоможе захистити дітей віком до шести місяців», – заявив глава Управління з контролю за продуктами і ліками Роберт Каліфф.

Очікується, що вакцини для дітей молодшого віку забезпечать захист від найважчих наслідків Covid-19, таких як госпіталізація та смерть.

Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендуватимуть вакцини після засідання консультативного комітету експертів, яке відбудеться найближчим часом.

Також уряд США заявив, що як тільки буде прийнято рішення FDA, 10 мільйонів доз можуть бути негайно відправлені по всій країні, а потім ще мільйони протягом наступних тижнів.

Як відомо, обидві вакцини засновані на інформаційній РНК, яка доставляє генетичний код білка коронавірусу в клітини людини, які потім вирощують його на своїй поверхні, тренуючи імунну систему до готовності. Зараз ця технологія вважається провідною платформою вакцинації від Covid.

Вакцини пройшли випробування на тисячах дітей. Було виявлено, що вони викликають легкі побічні ефекти, як і в старших вікових групах, і викликають вироблення необхідних рівнів антитіл в організмі дитини.

Ефективність проти коронавірусу була вищою для Pfizer: компанія оцінила її на рівні 80 відсотків, порівняно з оцінками Moderna: 51 відсоток для дітей у віці від шести місяців до двох років і 37 відсотків для дітей у віці від двох до п’яти років.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі