НТА > НОВИНИ > Війна > У США схвалили закон про ленд-ліз для України. Що це означає

У США схвалили закон про ленд-ліз для України. Що це означає

Ленд-ліз надає можливість прискорити постачання Україні зброю

1355

Сьогодні, 28 квітня, Палата прездставників США проголосувалал за закон про ленд-ліз та захист демократії в Україні.

Про це повідомляє керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

В тексті документу йдеться про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для “захисту цивільного населення від російського військового вторгнення” та для інших цілей.

Чим ще важливий цей закон для України:

  • Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов’язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.
  • Закон про ленд-ліз надає можливість значно прискорити постачання Україні озброєння, транспорту, продовольства та допомоги зі США.
  • Ленд-ліз означає впевненість США в перемозі України над Росією.

“І все це дозволить нам вибити російську армію з наших територій”, – додав Єрмак.

Що означає ця програма та яке значення матиме для України у спецефірі NTA  також пояснив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

Ленд-ліз  відкриває перед Україною можливості отримати практично будь-яке потрібне озброєння – надсучасне і високотехнологічне. Головне – домовитися із країнами постачальниками.

“Як це виглядає: Україна оформляє і передає США заявку з проханням надати нам певний перелік зброї, яка нам потрібна. Далі США або самі надають цю зброю чи дають її аналоги. Або ж  домовляються про постачання з іншими країнами, які мають потрібну зброю. Нам її передають під гарантії або пізнішої оплати, або що ми її повернемо у справному стані. Ленд-ліз – це можливості”, – пояснив суть програми Олег Жданов.

Історія ленд-лізу

Програма ленд-лізу (від англ. lend — «позичати» і lease — «здавати в оренду, внайми») система, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. Вважається, що саме ця програма стала переломною в ході війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

Вдруге програму ленд-лізу США дозволили під час активної фази російсько-української війни в 2022 році для допомоги Україні. Сенат США 6 квітня 2022 року одноголосно ухвалив закон, який дозволив президенту Джо Байдену використовувати програму ленд-лізу для прискорення відправки військової техніки та інших поставок в Україну на тлі російського вторгнення. На рішення вплинули впевненість українських військових в обороні своєї країни та оприлюднення злочинів російських військових у Бучі.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден передає до Конгресу запит на збільшення допомоги Україні, а також законопроєкт, який розширить можливості уряду США вилучати активи російських олігархів та спрямовувати кошти на допомогу Україні.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
3
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі