НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У США створили маску, здатну за 90 хвилин виявляти COVID-19

У США створили маску, здатну за 90 хвилин виявляти COVID-19

190

Вчені з Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту розробили прототип маски для обличчя, яка здатна виявляти коронавірус (COVID-19) впродовж 90 хвилин.

Про це повідомляє New Atlas.

Зокрема, на масці прикріплений біосенсор, який можна активувати, натиснувши на кнопку.

Після активації датчик випускає невелику кількість рідини, що зволожує висушені молекули в датчику, які, своєю чергою, можуть аналізувати краплі від дихання людини, котра носить маску.

Сенсор показує результат приблизно через 90 хвилин.

Зазначається, що розробка такого типу датчиків почалася ще кілька років тому. Раніше їх застосовували для виявлення зараження вірусами Ебола і Зіки.

Минулого року, коли пандемія COVID-19 поширилась у всьому світі, вчені пристосували цей винахід для боротьби з коронавірусом.

У масці застосовано технологію wFDCF. Кілька біосенсорів у масці активуються при натисканні кнопки, випускаючи невелику кількість води. Ця рідина гідратує молекули в датчику, які аналізують краплі від дихання користувача. Протягом 90 хвилин невелика смужка паперу реєструє користувача як позитивного чи негативного щодо Sars-CoV-2, аналогічно до тесту на вагітність.

Попередні дослідження показують, що діагностична маска для обличчя дає більш точні результати, аніж ПЛР тест.

Але ця технологія пропонує величезний спектр застосувань, окрім просто діагностики COVID-19.

Ця технологія також може бути використана для виявлення низки небезпечних матеріалів, патогенів, токсичних речовин та нервово-паралітичних газів для застосування як у медичній сфері, так і для рятувальників і військових.

Маска для виявлення COVID-19

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі