НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У США успішно протестували пересадку людині нирки свині

У США успішно протестували пересадку людині нирки свині

101

Вченим Нью-Йоркського університету вдалося здійснити спробу пересадки людині нирки свині.

Як повідомляє The Guardian, спеціалісти раніше вже намагалися пересаджувати органи свиней, проте цукор в їхніх клітинах є чужим для людського організму, що викликало відторгнення органів.

Для цього дослідження вчені відредагували гени свині, щоб уникнути небажаної реакції імунної системи.

Хірурги прикріпили нирку свині до пари великих кровоносних судин тіла померлої жінки й спостерігали за нею протягом двох днів. Нирка виконувала те, що повинна була робити — фільтрувала відходи й виробляла сечу, не бувши відторгненою.

Доктор Ендрю Адамс з медичного факультету Університету Міннесоти назвав це дослідження «значним кроком».

«Це переконає пацієнтів, дослідників і регуляторні органи, що ми рухаємося в правильному напрямку», – заявив він.

Повідомляється, що дослідники тримали тіло померлої жінки підключеним до апарату штучної вентиляції легень після того, як її родина погодилася на експеримент. Жінка хотіла пожертвувати свої органи, але вони не підходили для традиційного донорства.

Вчені стверджують, що свині більше підходять до подібних процедур, оскільки мають органи, які можна порівняти з людськими.

Клапани серця свині успішно використовуються протягом десятиліть у кардіохірургії. Гепарин, який розріджує кров, отримують з кишківника свиней. При опіках використовують трансплантати зі свинячої шкіри, а китайські хірурги використовують рогівку свиней для відновлення зору людей.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі