НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У США вдало застосували магнітний шолом проти агресивної пухлини мозку

У США вдало застосували магнітний шолом проти агресивної пухлини мозку

103

Вчені з Х’юстонської методистської лікарні (США) заявили про успішне використання магнітного шолома в рамках неінвазивної терапії агресивної пухлини головного мозку, розміри якої зменшились на 31%.

Про це пише видання ScienceAlert.

Гліобластома – рідкісна форма пухлини, яка швидко та агресивно росте в мозку, її неможливо вилікувати і майже завжди хвороба закінчується летально.

Також така пухлина важко піддається лікуванню, вимагає інтенсивної променевої та хіміотерапії, яку пацієнти часто не можуть завершити. Але вчені, ймовірно, знайшли новий метод: неінвазивний шолом, який випромінює змінне магнітне поле для зменшення пухлини.

Завдяки сміливості цього пацієнта, ми змогли перевірити та підтвердити потенційну ефективність першої неінвазивної терапії гліобластоми у світі“, – заявив нейрохірург Девід С. Баскін.

Варто відзначити, що пухлину 53-річному пацієнту діагностували у 2018 році. Через місяць чоловікові провели оперативне втручання, втім попри вдалу операцію – пухлина продовжила збільшуватись у розмірі.

Зрештою, лікарі прийняли рішення спробувати магнітний шолом після згоди онкохворого. Вже через 36 днів, як відзначають вчені, розмір гліобластоми зменшився на 31%, а в пацієнта відбулося покращення мови й когнітивних функцій.

За словами фахівців, пристрій створює магнітне поле завдяки трьом потужним магнітам, що постійно обертаються й генерують коливання.

Проте лікарям, на жаль, не вдалося продовжити експеримент через раптову смерть пацієнта після випадкового падіння й травми голови.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі