НТА > НОВИНИ > Новини світу > У США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

У США запропонували оголосити Україну країною «НАТО-плюс»

Документ, який ініціювали американські республіканці, передбачає притягнення Володимира Путіна до відповідальності за агресію

104

Американські конгресмени від Республіканської партії планують внести законопроєкт, який оголосить Україну країною «НАТО-плюс».

Про це повідомив «Голос Америки». Згідно з цим документом, ініціюють перевірку, за підсумками якої Росію можуть оголосити спонсором тероризму.

«У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили. Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України й інших наших союзників і партнерів з НАТО в Центральній і Східній Європі», – заявив провідний республіканець в комітеті Палати представників з міжнародних справ Майкл Маккол.

Після оголошення України країною «НАТО-плюс» вона отримає військову і дипломатичну підтримку. Зокрема, такий статус забезпечить прискорений продаж деяких американських оборонних товарів і послуг.

Крім того, документ передбачає притягнення Путіна до відповідальності за агресію через негайне введення санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», щоб зірвати його запуск. А також відкидає пропозицію Москви про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності.

«Цей законопроект суттєво збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні, зокрема, протиповітряної та протикорабельної зброї, яка необхідна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО і мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі, неприйнятні і суперечать інтересам національної безпеки США», – додав республіканець Майк Роджерс.

Нагадаємо, що США та Росія завершили у Женеві перші переговори стосовно так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Перемовини, за підсумками яких суттєво зблизити позиції сторін не вдалося, тривали майже вісім годин.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі