НТА > НОВИНИ > Новини політики > У США заявили про загрозу зриву судової реформи в Україні

У США заявили про загрозу зриву судової реформи в Україні

153

Державний департамент США називає судову реформу в Україні головним фактором зміцнення верховенства права та залучення іноземних інвестицій у країні. Водночас американці вбачають загрозу реформі судової системи України через нещодавнє рішення Ради суддів.

Про це повідомила пресслужба відомства. «У липні Україна ухвалила історичний закон, який дає можливість для справжньої реформи судової влади. Міжнародні партнери призначили висококваліфікованих експертів для підтримки оновлення найвищого в Україні органу судового управління – Вищої ради правосуддя», – йдеться у заяві.

Однак, наголошують у держдепі США, 13-го вересня Рада суддів України відмовилася висунути українських суддів для участі у процесі. Ця відмова загрожує зірвати обіцянку справжньої судової реформи в Україні.

Зазначається, що у Києві «ще є час заощадити зусилля», тож Рада суддів може виконувати свої зобов’язання щодо виконання закону та висувати кандидатури.

«Ми залишаємося твердо прихильними у сприянні цій важливій реформі, щоби народ України міг довіряти своїм судам та суддям, а також щоби Україна могла продовжувати свій шлях до євроатлантичної інтеграції», – зауважили в держдепі.

Американці додали, що судова реформа спричинить зростання кількості робочих місць та економічних можливостей, а також забезпечить чесність та справедливість, на що «український народ заслуговує».

Як пише Deutsche Welle, представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джері Райс 16-го вересня під час брифінгу у Вашингтоні зазначив, що місія організації під час роботи в Україні зосередиться, зокрема, на питаннях реформ у судовій системі країни.

«Ми зосередимося на питаннях, пов’язаних зі зміненням управління та автономності роботи Національного банку, реформи у судовій сфері, відновленням та посиленням антикорупційної структури, а також забезпеченням стійкого фіскального стану”, – зазначив Джеррі Райс.

Нагадаємо, що Рада суддів не змогла обрати трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. У зв’язку з цим в Офісі президента 16-го вересня пройщла робоча зустріч президента Володимира Зеленського з керівництвом Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки».

Такі дії Ради суддів деякі експерти розцінюють, як спроби зупинки судової реформи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі