НТА > НОВИНИ > Новини світу > У США заявили, що Росія фабрикує привід для вторгнення в Україну

У США заявили, що Росія фабрикує привід для вторгнення в Україну

Схожий сценарій Москва вже використала 2014-го року

106

Росія має намір сфабрикувати привід для вторгнення на територію України, як це відбувалося 2014-го року.

Таку заяву під час брифінгу зробив помічник президента США Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван.

«Росія закладає основу, щоби мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення, зокрема, шляхом диверсійної діяльності й інформаційних операцій, звинувачуючи Україну в підготовці неминучого нападу на російські війська на сході України», – сказав він.

Салліван також відзначив, що такий сценарій Москва вже використала 2014-го року.

За його словами, адміністрація американського президента бачить й інші потенційні приводи. Він анонсував додаткову інформацію про них упродовж доби.

Помічник Джо Байдена наголосив, що США продовжують координувати дії з партнерами щодо жорстких економічних санкцій проти Росії, співпрацювати із союзниками в НАТО щодо зміни позицій і можливостей сил у східних країнах і підтримують Україну в захисті її суверенітету та територіальної цілісності.

Нагадаємо, що сьогодні в Росії зробили низку нових заяв про «червоні лінії» для НАТО. Міністрові закордонних справ Росії Сергієві Лаврову дуже не подобається допомога Заходу Україні.

Учора заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков не виключив можливість розміщення російських військових на Кубі й у Венесуелі в разі провалу переговорів щодо «гарантій безпеки».

На початку цього тижня США та Росія провели у Женеві перші переговори стосовно так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Перемовини, за підсумками яких суттєво зблизити позиції сторін не вдалося, тривали майже вісім годин.

Політичні експерти наголошують, що події в Казахстані не здатні надовго відвернути увагу Росії від агресії проти України. Навіть більше – повернення найбільшої центральноазійської держави під повний вплив Кремля збільшує ризики для Києва.

Україна стане учасником військових навчань Sea Breeze-2022. Наші прикордонники взаємодіятимуть із представниками інших складових сил безпеки України, країн НАТО і партнерів Альянсу в морському, авіаційному та сухопутному компонентах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі