НТА > НОВИНИ > Новини світу > У світі зафіксували перший масштабний голод через зміни клімату

У світі зафіксували перший масштабний голод через зміни клімату

470

ООН зафіксувала перший випадок масштабного голоду через кліматичні зміни. Йдеться про південь Мадагаскару.

Про це повідомляє пресслужба ООН.

В ООН наголосили, що це перший та, ймовірно, єдиний випадок голоду у світі, який виник через зміни клімату.

Масове голодування на Мадагаскарі

Так, південь Мадагаскару переживає найсильнішу посуху за останні 40 років. Видання Africa News пише, що через екстремальні погодні умови гинуть діти, а матері не можуть допомогти їм, бо самі голодують. Люди розривають дно річок, що випарувалися, аби дістатися до ґрунтових вод.

“Люди не можуть знайти собі їжу, і це погано позначається на їхньому імунітеті. На тлі цього в країні набули поширення небезпечні хвороби”, – йдеться в матеріалі.

Через брак води та сильні бурі населення Мадагаскару не може займатися сільським господарством. Відтак, останній сезон майже не приніс урожаю, що спричинило масове голодування. Тим часом туристичний сектор, який приносив країні більшу частину доходу, постраждав від пандемії.

Директор Всесвітньої продовольчої програми ООН на Мадагаскарі Ардуїно Мангоні каже, що спалахи голоду є також в інших країнах, однак вони пов’язані з конфліктами. Зокрема, такі випадки є в Ємені, Південному Судані та Ефіопії.

Мангоні пояснює, що протягом останніх п’яти років поширилися кілька гострих явищ: посухи, феномен піщаних бур, зумовлених ерозією ґрунту та вирубуванням лісів протягом останніх 20-30 років, а також наслідки Covid-19.

Нагадаємо, що кліматичні зміни призводять до засух, повеней, штормів, ураганів та аномальної спеки. Через це, за прогнозами Світового банку, до 2050 року близько 216 млн людей будуть змушені залишити свої домівки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі