НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Токіо білоруська спортсменка попросила політичний притулок

У Токіо білоруська спортсменка попросила політичний притулок

133

Білоруську спортсменку Христину Тимановську, яка 2 серпня мала взяти участь у кваліфікаційному забігу на 200 метрів у Токіо, намагалися насильно відвезти до Білорусі проти її волі.

Про це повідомляє Укрінформ.

Раніше спортсменка різко розкритикувала білоруське спортивне начальство, яке поставило її брати участь в естафеті 4 по 400 метрів без її відома. Легкоатлетку терміново відвезли з речами в аеропорт, однак там Тимановська заявила, що боїться повертатися додому, оскільки її можуть посадити у тюрму. Вона заявила про намір звертатися за політичним притулком у посольство Австрії в Токіо.

Австрійська влада поки ніяк не відреагувала на намір білоруської спортсменки.

На ситуацію із білоруською спортсменкою відреагувала опозиціонерка Світлана Тихановська у Twitter.

«Христина Тимановська – це доказ того, що будь-який білоруський спортсмен, відправлений на Олімпіаду, може стати заручником, якщо знайде в собі сміливість заговорити», – заявила Тихановська.

За її словами, спортсменка Тимановська – це доказ того, що будь-який білоруський спортсмен, відправлений на Олімпіаду, може стати заручником, якщо знайде в собі сміливість заговорити. Жоден білорус, який залишив межі Білорусі, не знаходиться в безпеці, тому що його можуть спробувати викрасти, як Христину Тимановську або Романа Протасевича.

Ситуація з Христиною сталася, коли моя команда поверталася з візиту у США. І я дякую НАУ [Національному антикризовому управлінню], Білоруському фонду спортивної солідарності та білоруській діаспорі за швидку, скоординовану роботу, яка допомогла захистити спортсменку від насильницької депортації до в’язниці. Я дякую МОК і владі Японії за оперативну реакцію, а також Чехію, Словенію і Польщу за пропозицію притулку для Христини“, – йдеться у заяві.

Тихановська запевнила, що її команда продовжить роботу над тим, аби олімпійський комітет забезпечив безпеку всім білоруським спортсменам, позаяк будь-якої миті режим може почати проти них чергові репресії.

Ми закликаємо виконком Міжнародного олімпійського комітету провести розгляд і розслідування стосовно керівного складу НОК [Білорусі]. А чиновників, що приймали ці рішення (включно із начальником відділу міжнародних відносин НОК Білорусі Василем Юрчиком і замдиректора з легкої атлетики Артуром Шумаком), відсторонити відповідно до правила 23 Олімпійської Хартії“, – наголосила опозиціонерка.

Вона також обіцяла посприяти, аби причетних до спроби викрадення Тимановської внесли до санкційних списків, а також посилити санкції ЄС і США проти режиму [Лукашенка], його гаманців, і всіх, хто підтримує режим.

За повідомленнями ЗМІ, наразі Тимановська все ще знаходиться у відділені поліції в аеропорту Токіо.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі