НТА > НОВИНИ > Спорт > У Токіо «засвітився» навіть Шуфрич. Чи їздили на Олімпіаду від України «ліві пасажири»

У Токіо «засвітився» навіть Шуфрич. Чи їздили на Олімпіаду від України «ліві пасажири»

291

Українська стрибунка з жердиною Марина Килипко посіла п’яте місце на Олімпіаді й емоційно поскаржилася в прямому ефірі, що могла виступити краще, якби їй допомагав особистий тренер. Однак в українській делегації у Токіо місця для її тренера Віктора Шевцова не вистачило.

Відео з «криком душі» нашої легкоатлетки, яка й так своїм результатом перевершила прогнози (найкращий український результат за всю історію в цьому виді), стало вірусним і одним із найпопулярніших з Олімпіади.

Її особистий тренер Віктор Шевцов в інтерв’ю УНІАН запевнив, що йому до останнього обіцяли якось вирішити питання, проте в остаточні списки української делегації на Олімпіаду він так і не потрапив.

«Вона заспокоїться»

Натомість головний тренер збірної з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник запевнив, що Марину насправді підтримували під час змагань інші тренери, а її звинувачення пояснив емоціями й амбіціями.

«Це неправда, що не було нікого – там були і старший тренер, і головний тренер. А також В’ячеслав Калініченко, наш співвітчизник, але зараз працює за кордоном», – розповів він у коментарі ТСН.

За словами Тиртишника, якраз Калініченко допомагав спортсменці разом із колишнім тренером Сергія Бубки Віталієм Петровим. «Старший тренер і головний також підійшли, але трохи пізніше, але вони там буквально на 5 хвилин пізніше підійшли, і вони чекали», – додав В’ячеслав Тиртишник.

«Я думаю, що вона з часом заспокоїться», – підсумував спортивний функціонер.

Вимога Міжнародного олімпійського комітету

Міністр Вадим Гутцайт пояснив, що делегація могла взяти лише половину тренерів, тому їх брали лише для спортсменів, які перебувають у топ-10 в своїх видах. Килипко до таких не належала.

«Є вимога Міжнародного олімпійського комітету, що на 100% спортсменів їде 50% тренерів, масажистів, фахівців, що обслуговують наших спортсменів, – пояснив міністр в коментарі Суспільному. – Усі федерації збираються і дивляться, які спортсмени є в топ-10 світу та претендують на нагороди, і кращі умови роблять саме для тих спортсменів. На жаль, ця легкоатлетка не була в топ-10».

«Ми розраховуємо на всіх спортсменів, але не на всіх спортсменів вистачає тренерів. Не було особистого її тренера, але там були тренери, які їй допомагали», – відзначив Вадим Гутцайт.

За його словами, крім половини тренерів, у делегації ще мають бути лікарі, масажисти та працівники штабу, які координують делегації. Він пообіцяв «працювати над тим, щоби більше наших спортсменів отримували ліцензії, щоби більше тренерів їхало разом у делегації».

Менше функціонерів – більше тренерів

А єдиний український олімпійський чемпіон у Токіо-2020 і депутат Верховної Ради Жан Беленюк вважає, що декількох спортивних функціонерів справді можна було би залишити в Україні, а замість них послати на Олімпіаду тренерів.

«Я спілкувався з Мариною, суть проблеми дуже проста. Марина декілька разів зверталася до головного тренера зі стрибків щодо включення до делегації її тренера, але її не почули. В підсумку на Олімпіаду поїхала без тренера», – написав Беленюк у Facebook.

«Мені відомо про обмеження кількості тренерів на команду, і я сам мав певні складнощі на Олімпіаді через це. Але водночас – велика кількість функціонерів поїхала на Олімпіаду», – додав спортсмен.

«Думаю, що якби було бажання, можна декількох працівників міністерства залишити працювати, а надати можливість тренерам готувати спортсменів під час змагань у Токіо», – вважає Жан Беленюк.

Хто ж поїхав у Токіо

На сайті Міністерства молоді та спорту можна знайти повний склад української делегації на Олімпіаді-2020. Це три сотні спортсменів і фахівців: тренерів, масажистів, лікарів, спаринг-партнерів.

Крім того, у делегацію входили так звані «спортивні функціонери», переважно з міністерства молоді і спорту.

Офіційно заявлено про 16 людей: міністр молоді і спорту; президент Національного олімпійського комітету України; перший заступник міністра молоді та спорту України; заступник міністра молоді та спорту України; заступник директора департаменту олімпійського спорту – начальник відділу аналітичного, науково-методичного забезпечення збірних команд та олімпійської підготовки мінспорту; начальник відділу єдиноборств, складно-координаційних та стрілецьких літніх олімпійських видів спорту мінспорту; начальник відділу ігрових літніх видів спорту мінспорту; виконавчий директор Національного олімпійського комітету України; заступник виконавчого директора Національного олімпійського комітету України; голова медичної місії Національного олімпійського комітету України; пресаташе делегації України в Токіо-2020; начальник міжнародного відділу Національного олімпійського комітету України; заступник голови Національного антидопінгового центру України; віцепрезидент Національного олімпійського комітету України, президент Федерації легкої атлетики України; голова комісії Національного олімпійського комітету України зі зв’язків зі ЗМІ та громадськістю, президент Федерації стрільби України.

Як повідомив сайт BBC News, серед цих функціонерів є як і чинні політики (міністр Вадим Гутцайт і два його заступники), так і люди з політичним бекграундом – наприклад, колишній депутат від Партії регіонів і міністр молоді і спорту до 2014-го року Равіль Сафіуллін, який зараз очолює Федерацію легкої атлетики України).

Так само регулярно постив фото і депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, який номінально є керівником Федерації стрільби з лука.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі