НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Туреччині 119-літня жінка відкрила секрет довголіття

У Туреччині 119-літня жінка відкрила секрет довголіття

216

Жителька Туреччини Секер Арслан стверджує, що є найстарішою людиною в світі. Нещодавно вона відсвяткувала свій  119 день народження.

Як повідомляє Daily Mail,  пані Арслан відсвяткувала в оточенні своєї родини в місті Амасія, що на півночі Туреччини.

Якщо вірити водійським правам жінки, вона народилася 27 червня 1902 року. У пані Арслан є шестеро дітей, 12 онуків, які подарували їй торт із цифрою… 120.

Масло, мед і сир завжди були на столі

Донька турецької довгожительки переконана, що довгі роки її матері подарувало вживання натуральних продуктів, масла, меду, сиру. До слова, як і її бабусі, що дожила до 110 років.

«Масло, мед і сир завжди були на столі. Раніше вона сама заквашувала йогурт. У неї завжди є варене яйце на сніданок», – розповіла донька. І хоча її мати хворіє на хворобу Альцгеймера, фізично вона залишається здоровою.

Єдине, про що шкодує Арслан, що поки не має правнуків, щоб додати до свого генеалогічного дерева. Вона живе з дочкою, зятем та двома онуками.

“Ковід” бабусю не зачепив

У родині пів року тому всі перехворіли на COVID-19, проте бабусі вірус не передався.

Арслан проводила більшу частину свого святкового дня в молитві і спогадах про своє минуле, в якому вона пережила Першу світову війну, пандемію іспанського грипу, падіння Османської імперії, Другу світову війну, холодну війну і тепер – пандемію COVID-19.

Місцеві чиновники хочуть визнати день її народження, щоб вона могла претендувати на звання найстарішої людини, обігнавши нинішню рекордсменку, японку Танаку Кане, яка народилася на півроку пізніше від пані Арслан, 2 січня 1903 року.

Наразі пані Танака вважається  підтверджено найстарішою людиною серед живих. Їй 118 років.

Найстаріша українка народилася на Львівщині

А найстарішою людиною, яку коли-небудь зафіксували, була француженка Жанна Кальман, яка жила з 21 лютого 1875 року по 4 серпня 1997 року – до 122 років.

Найстарішою неверифікованою жителькою України вважають Христину Нагорну з Чернігівщини, яка народилась 11 липня 1900 року і прожила 117 років до 3 листопада 2019 року.

Найстарішою повністю верифікованою супердовгожителькою, яка народилася на території сучасної України,  є нині жива полячка Текля Юневич (Tekla Juniewicz). Вона народилася 10 червня 1906 року в селі Крупське, Миколаївського району, Львівської області (на той час частина Австро-Угорщини). В листопаді 1945 року переїхала до Польщі, де і живе дотепер.

Олена Івашків

Фото: Daily Mail

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі