НТА > НОВИНИ > Новини політики > У Верховну Раду внесли подання про призначення нового генпрокурора

У Верховну Раду внесли подання про призначення нового генпрокурора

Минулого року Андрій Костін претендував на посаду керівника САП, та не пройшов відбір через невідповідність критерію доброчесності

464

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту подання про призначення народного депутата Андрія Костіна генеральним прокурором України.

Відповідний документ зʼявився на сайті Верховної Ради. Розглянути питання парламент має вже на найближчому засіданні.

В разі схвалення народними депутатами кандидатури Костіна відповідний указ має підписати Володимир Зеленський.

Костін – народний депутат («Слуга народу»), очільник правового комітету парламенту. Уродженець Одеси.

До приходу в політику працював заступником голови президії Обʼєднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів». Співзасновник і член правління «Одеського дипломатичного клубу». З 2000 року – член Міжнародної асоціації адвокатів. Був заступника голови її підкомітету з наземного транспортування Комітету з морського і транспортного права.

2010-2015-го років депутат Одеської міської ради від партії «Фронт змін». 2012-го його обрали членом Ради адвокатів Одеської області, а згодом – заступником голови Ради. 2013-2016-го – голова комітету з міжнародних відносин Національної асоціації адвокатів України. Співзасновник і директор адвокатської компанії «Право».

2019-го року його обрали народним депутатом України від партії «Слуга народу» за номером 108, при цьому тоді він залишався безпартійним. Вступив у партію 10-го листопада 2019-го.

До 14-го січня 2020-го року – заступник голови Комітету з питань правової політики, після цього – голова комітету.

Минулого року Костін претендував на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, однак, за словами голови «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, не пройшов відбір через невідповідність критерію доброчесності.

Нагадаємо, що Верховна Рада 19-го липня звільнила Івана  Баканова з посади голови СБУ та  Ірину Венедіктову з посади генерального прокурора.

Для багатьох експертів це стало ледь не сенсацією, адже ці політичні фігури входили до найближчого оточення Верховного головнокомандувача.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі