НТА > НОВИНИ > У водах Дніпра виявили отрутохімікати та важкі метали

У водах Дніпра виявили отрутохімікати та важкі метали

216

У поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявлено 161 забруднювач, зокрема гербіциди й важкі метали, що загрожують здоров’ю населення України та можуть спричинити екологічну катастрофу.

Як повідомляє Рахункова палата, під час аудиту з’ясували, що якість води в річці погіршується. Останні проведені дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів та речовин, які використовуються у парфумерії. Крім того, у воді виявили й важкі метали: цинк, мідь та ртуть.

Також наголошується, що у водах Дніпра спостерігають масовий мор риби через цвітіння річки. Однак ситуацію погіршує ще й обміління річки, адже у водоймі не проводяться днопоглиблювальні роботи.

«Таким чином екологічний стан басейну Дніпра фактично катастрофічний. Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, вода і надалі забруднюватиметься. Виникне необхідність її повного очищення, що призведе до значних навантажень на державний бюджет», – зазначили в Рахунковій палаті.

Витрати на повне очищення можуть стати на 2 тисячі більшими за попереднє очищення води у річці. Натомість на екологічне оздоровлення Дніпра за останні 4 роки спрямували лише 4,2 мільйона гривень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі