НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > У ВООЗ попередили, коли штам “Омікрон” почне домінувати в Європі

У ВООЗ попередили, коли штам “Омікрон” почне домінувати в Європі

“Омікрон” виявили у щонайменше 38 європейських країнах

479

Новий штам коронавірусу “Омікрон” почне домінувати в Європі протягом найближчих тижнів.

Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханса Клюге, передає Reuters.

“Ми бачимо насувається шторм. Протягом декількох тижнів “Омікрон” буде домінувати в більшій кількості країн Європейського регіону, підштовхнувши вже завантажені системи охорони здоров’я ближче до краю прірви”, – сказав Клюге.

За його словами “Омікрон” виявили у щонайменше 38 європейських країнах. При цьому, штам вже домінує у Великобританії, Данії та Португалії.

Тому Клюге закликав уряди європейських країн заохочувати людей до введення бустерноюї дози вакцини проти коронавірусу.

Омікрон в Україні

18 грудня в Україні підтвердили перший випадок штаму коронавірусу “Омікрон”. Особа, яка виявилася інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт із хворими на COVID-19. Пацієнт продовжує перебувати на лікуванні.

Симптоми Омікрону

Епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, в інтерв’ю NTA розповіла, що у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.

«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».

Експерти з Південно-Африканської Республіки (ПАР) назвали ще два незвичайні симптоми у заражених омікроном – це болі в попереку та першіння в горлі. Медики зазначають, що більшість людей сприймають ці симптоми за звиче ГРВІ.

Також науковці зауважили, що наявність симптому під назвою “мозковий туман” може свідчити про те, що людина заразилася штамом “Омікрон”. “Мозковий туман” – це термін, який почуття почуття розгубленості, забудькуватості, погіршення уваги і ясності розуму.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"