НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Єгипті археологи знайшли, ймовірно, найстарішу мумію в історії світу

У Єгипті археологи знайшли, ймовірно, найстарішу мумію в історії світу

Знахідки археологів, за їх словами, вперше дають розуміння про мистецтво Старого Царства Єгипту

422

Мумія, вік якої орієнтовно складає 4 300 років, належала багатому, впливовому 35-річному чоловікові на ім’я Джед Сепш.

Про це повідомив CNN із посиланням на археолога Захі Хаваса, колишнього міністра у справах старожитностей Єгипту.

«Це найстаріша мумія, повна та покрита золотом, яку будь-коли знаходили в Єгипті», – сказав Хавас.

Він розповів, що команда з 10-ти помічників виявила мумію чоловіка на глибині 20 метрів під землею у вольєрі Гіср ель-Мудір близько стародавньої Ступінчастої піраміди Джосера в селі Саккара. За словами Хаваса, мумія перебувала в 25-тонній кам’яній труні, лише кришка важила п’ять тонн.

За його словами, коли команда відкрила кришку, вони знайшли «найстарішу, найкрасивішу мумію, вкриту шарами золота, з пов’язкою на голові та браслетом на грудях, що свідчить про те, що це була багата людина».

Серед багатьох артефактів також були дві гробниці, сказав Хавас, одна з яких датується періодом правління царя Унаса за часів П’ятої династії, між 2494-им і 2487-им роками до нашої ери. Три статуї, що представляють одну людину, також знайшли в шахті, а дев’ять інших статуй виявили за фальшивими дверима.

«Статуї важливі, тому що вони вперше дають нам розуміння про мистецтво Старого Царства. Це подвійні статуї, одинарні статуї, статуї слуг, всі види різних статуй», – розповів археолог.

Нагадаємо, що в лютому 2022-го року американські й австралійські археологи під час спільної експедиції знайшли затонулий корабель мандрівника і першовідкривача капітана Джеймса Кука. На його пошуки вони витратили 22 роки.

У червні минулого року в Сокільниках, що неподалік Львова, археологи під час розкопок знайшли давні слов’янські поселення.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі