НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Єгипті зводиться нова модерна цифрова столиця

У Єгипті зводиться нова модерна цифрова столиця

97

Нова столиця Єгипту, яку умовно називають Новим Каїром, активно забудовується і готується до переселення адміністрації країни.

Про це пише видання The National News.

“Це буде 21-а столиця в історії Єгипту. Нова столиця за площею – як деякі країни. У новий адміністративний центр буде передислоковано 55 тисяч службовців. Величезний проект втілюється в життя – побудовані нові житлові будинки, школи, лікарні, проведені нові інтернет-комунікації”, – розповіла про масштабне будівництво заступник міністра туризму і старожитностей Єгипту Гада Шалабі.

У грудні відбулося перше засідання уряду в новій столиці – улюбленому проекті президента Абделя Фаттаха ас-Сісі, що виріс з пустелі на схід від Каїра за останні п’ять років.

“Те, що було досягнуто тут, зайняло б не менше 15 або 20 років у будь-якій іншій точці світу, що змушує мене подякувати всім, хто зробив свій внесок у те, щоб це місто побачило світло і сяяло перед усім світом як початок Нової Республіки”, – сказав прем’єр-міністр Мостафа Мадбулі.

Нове місто розташоване за 45 км на схід від Каїра в практично неосвоєному районі на півдорозі до морського порту Суеца. Очікується, що нова адміністративна столиця зміцнить і урізноманітнить економічний потенціал країни.

Це місто матиме новий урядовий адміністративний район, куди переїде президент, всі міністерства, а також посольства.

Тут зведуть найбільший християнський собор на Близькому Сході і сучасний центр культури і мистецтва, найвищі хмарочоси в Африці. Всі громадські послуги будуть повністю цифровими.

У повністю заселеному місті буде проживати 6,5 мільйона чоловік, що становить близько третини від більш ніж 20 млн осіб, що проживають в Каїрі.

У найближчі 10 років в нову столицю планується інвестувати близько 8 млрд доларів США. Китай вже будує електропоїзд з 11-ма зупинками і надає вагони в рахунок кредиту в розмірі 740 млн доларів. Поїзд зв’яже столицю з основними ключовими містами і прискорить міграцію місцевих жителів.

Також в новій адміністративній столиці була побудована нова електростанція, а навколо завершено будівництво соціального житла.

Діюча столиця практично не функціонує – міністерства та посольства, що оточують центральну площу Каїра Тахрір, “забивають” артерії міста. Багато вулиць перекриті для забезпечення безпеки цих будівель і їхніх жителів. Більш того, до 2050 року очікується подвоєння 22-мільйонного населення вже перенаселеної столиці до 40 млн людей.

Уряд пообіцяв забезпечити по 15 квадратних метрів зелених насаджень на одного жителя нового міста. У новій столиці буде центральна “зелена річка” – зона з відкритою водою і деревами, що перевищує розмір Центрального парку Нью-Йорка. Таким чином, проект націлений вирішити проблему забруднення і зробити Єгипет “більш зеленим”.

Однак нове місто може виявитися доступним тільки для обраних – житло там продається за дуже високими цінами. Трикімнатна квартира коштує близько 50 тисяч доларів – сума, недоступна багатьом в країні.

Окрім столиці, уряд будує 23 нових міста поруч з великими містами, зазначила Гада Шалабі. Це будуть Нью-Аламін, Нью-Араміш, Нью-Рашид, Нью-Мансура, Нью-Думьят.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі