НТА > НОВИНИ > У ЄС розробляють наземний план експорту продовольчих товарів з України

У ЄС розробляють наземний план експорту продовольчих товарів з України

ЄС та Україна намагатимуться знайти рішення до літа, оскільки країна повинна експортувати щонайменше 25 мільйонів тонн

350

На тлі блокування Кремлем доступу до життєво важливих чорноморських портів України, в Євросоюзі завершують розробку плану сприяння експорту наземних запасів продовольчих товарів з України, пише Bloomberg.

Аграрно-продовольчий сектор України становить майже 10% її ВВП. Минулого року країна експортувала у світ продовольчих товарів на загальну суму майже 28 мільярдів доларів, у тому числі до ЄС – 7 мільярдів євро. До війни через Чорне море, яке наразі перекрите російськими військовими кораблями, щомісяця перевозили близько 5 мільйонів тонн.

В середу Єврокомісія має розглянути стратегію щодо технічних моментів з прискорення доставки рослинних олій, кукурудзи та пшениці, деяких із ключових експортних товарів України.

Виконавчий орган ЄС стурбований логістичними проблемами, які можуть перешкодити зусиллям по використанню альтернативних наземних маршрутів через сусідні країни, оскільки недоліки інфраструктури можуть перешкоджати експорту, незважаючи на нещодавні кроки щодо усунення торгових бар’єрів з Києвом.

ЄС та Україна намагатимуться знайти рішення до літа, оскільки країна повинна експортувати щонайменше 25 мільйонів тонн, що застрягли в країні, до початку наступного сезону збирання врожаю.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі