НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Єврокомісії заявили, що Росія – сторона конфлікту, а не посередник у нормандському форматі

У Єврокомісії заявили, що Росія – сторона конфлікту, а не посередник у нормандському форматі

170

У Єврокомісії вважають, що Німеччина і Франція грають в нормандському форматі роль модераторів і спостерігачів, а Росія є однією зі сторін конфлікту.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн після саміту “Східного партнерства”.

Так відповіла вона на запитання журналістів, який формат переговорів з Росією ЄС обиратиме у разі реагування на нову агресію проти України.

“Формат переговорів дуже чіткий. Після анексії Криму Росією був створений нормандський формат, де Німеччина і Франція – модератори і спостерігачі, а сторонами конфлікту є Україна і Росія. Ми працюємо в цьому форматі. Я думаю, це і є потрібний формат для цього конфлікту”, – сказала фон дер Ляйєн.

Вона підтвердила, що влітку цього року Єврокомісія отримала від Європейської ради завдання розробити різні варіанти дій у разі подальшої агресії Росії проти України, і виконала домашнє завдання.

Євросоюз готовий відповісти на агресивні дії РФ, хоча сподівається, що подібного не відбудеться.

Урсула фон дер Ляйєн також заявила, що всі учасники саміту ЄС – “Східне партнерство” закликали Росію до деескалації на кордоні з Україною.

“Ми поділяємо стурбованість щодо ескалації на кордоні України. Ми закликаємо Росію до деескалації і утриматися від будь-яких агресивних дій”, – заявила президент Єврокомісії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі