НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Європейській кіноакадемії розкритикували Канни за російський фільм у програмі

У Європейській кіноакадемії розкритикували Канни за російський фільм у програмі

Уся російська культура, навіть класика 18-го століття, зараз потребує ретельного перегляду

441

Президентка Європейської кіноакадемії, польська режисерка Агнєшка Голланд розкритикувала організаторів Каннського кінофестивалю за включення до конкурсу фільму російського режисера Кирила Серебреннікова «Дружина Чайковського».

Про це повідомив Variety. Під час круглого столу на підтримку українського кінематографа в межах кінофестивалю режисерка заявила:

«Якби це залежало від мене, я не стала би включати російські фільми в офіційну програму фестивалю – навіть якщо Кирило Серебренніков такий талановитий режисер».

Також Голланд додала, що вся російська культура, навіть класика 18-го століття, потребує перегляду зараз, коли наслідки «російської імперіалістичної агресії» стають очевидними.

«На жаль, мої погані відчуття підтвердилися його словами. Він використав пресконференцію, щоб похвалити російського олігарха та порівняти трагедію російських солдатів з українськими захисниками. Я би не дала йому такого шансу саме в цей момент», – зазначила режисерка.

Серебренніков представив свій фільм «Дружина Чайковського» у межах 75-го Каннського кінофестивалю 18-го травня, повідомило Суспільне. Фільм профінансував російський олігарх Роман Абрамовіч, а також швейцарські та французькі інвестори.

Режисер висловився проти «скасування» російської культури через напад Росії на Україну і закликав допомагати сім’ям російських військових і росіянам-переселенцям, а також пом’якшити санкції проти російських олігархів.

Аґнєшка Голланд – польська режисерка, сценаристка й акторка кіно та телебачення. 1978-го року зняла свій перший фільм «Провінційні актори», який відзначили на Каннському кінофестивалі 1980-го.

Кирило Серебренніков – російський режисер театру та кіно. Серед його робіт – шість художніх фільмів, один документальний і чотири серіали. 2017-го року йому висунули звинувачення у шахрайстві в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, що «Капітан Україна» – це майбутній фільм українського режисера Любомира Левицького, вихід якого планували на осінь 2021-го року, але зараз перенесли на 2023-ий рік.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі