НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Європейському Союзі засудили обстріли Запорізької АЕС

У Європейському Союзі засудили обстріли Запорізької АЕС

Безрозсудна поведінка російських збройних сил значно збільшуючи ризик ядерної аварії і не має повторитися

233

У Європейському Союзі рішуче засуджують останні обстріли Запорізької АЕС, найбільшої в Європі атомної електростанції.

Про це йдеться у заяві єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

«Я хочу висловити своє рішуче засудження нещодавнього обстрілу Запорізької АЕС, найбільшої атомної електростанції в Європі, і навколо неї… Така безрозсудна поведінка російських збройних сил становить велику небезпеку для безпечної експлуатації станції, значно збільшуючи ризик ядерної аварії і не має повторитися», – йдеться у заяві.

Хоча інформація, отримана з систем моніторингу радіоактивності ЄС, а також міжнародних джерел, не свідчить про збільшення радіоактивності в Україні чи ЄС, а також про будь-яку негайну радіаційну загрозу, як вказано у заяві, «військова діяльність навколо атомних електростанцій є неприпустимо небезпечною».

ЄС закликає Росію забезпечити швидке виконання ремонтних робіт і гарантувати безпеку працівників, задіяних в експлуатації Запорізької АЕС.

«ЄС підтверджує, що розміщення російського військового персоналу та озброєнь на Запорізькому ядерному об’єкті є відкритим порушенням усіх узгоджених на міжнародному рівні положень про безпеку та гарантії. Російські військові та інший персонал повинні без зволікання залишити майданчик, щоб український оператор міг безпечно експлуатувати станцію як невід’ємну частину енергосистеми та електромережі України. Українським органам з ядерної безпеки має бути дозволено повною мірою здійснювати свій регулюючий контроль, включаючи доступ на майданчик для виконання своїх обов’язків відповідно до міжнародних конвенцій та стандартів безпеки МАГАТЕ», – йдеться у заяві.

Служби Єврокомісії, як зазначається, перебувають у тісному контакті як з МАГАТЕ, так і з владою України для оцінки ризиків, пов’язаних із нещодавніми інцидентами, та підтримки заходів щодо виправлення становища. Вони продовжать уважно стежити за ситуацією з ядерною безпекою на Запоріжжі та загалом в Україні.

«Росія повинна понести перед міжнародним співтовариством повну відповідальність за свою агресію проти України і за свої незаконні і безрозсудні дії, в тому числі проти ядерної безпеки», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що ввечері 6 серпня російські окупанти ракетами обстріляли Енергодар, влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Перед обстрілом близько 500 росіян та персонал Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях.

Російські окупанти в результаті обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Як повідомляли раніше  в Інституті дослідження війни (ISW), РФ використовує АЕС, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі